Do meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie zostało
Kup bilet
06 paź

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz o Superpuchar Polski

– Ostatnie sezony pokazały, że drużyny z Gdańska i Bełchatowa potrafią znakomicie i widowiskowo walczyć między sobą, dlatego spodziewam się emocji w ERGO ARENIE. Tym większych, że dla kibiców mamy sporo atrakcji, a w obu ekipach wystąpią nasi mistrzowie świata. Bądźcie z nami i dzielcie się emocjami z Ligą Mistrzów Świata – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA.

Kibiców siatkówki czekają wielkie emocje w hali położonej na granicy Gdańska i Sopotu. Co najważniejsze, będą mogli zobaczyć po obu stronach siatki nie tylko gwiazdy zagranicznej siatkówki, lecz także mistrzów świata z drużyny Vitala Heynena. Można będzie m.in. obejrzeć pojedynek środkowych Piotra Nowakowskiego z Jakubem Kochanowskim. Po stronie bełchatowian wystąpią też Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk.

Ruszyła sprzedaż biletów na ten wyjątkowy mecz. Wejściówki zostały przygotowane w wyjątkowych cenach – 20, 30 i 40 złotych! Bilety są dostępne na stronie eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/superpuchar-polski/) oraz w punktach stacjonarnych.

Akredytacje na mecz można uzyskać tylko poprzez Accredito.com.

Historia Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn:

Walkę o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn pod auspicjami PLS S.A. wznowiono w 2012 roku, panie walczyły o to trofeum po raz pierwszy w 2015 roku. W założeniu to stracie mistrzów Polski, ze zdobywcą Pucharu Polski, które zawsze otwiera nowy sezon. Pomysł rozgrywania meczów o to prestiżowe trofeum w siatkówce, w takiej formule, pochodzi z Włoch, gdzie wzorując się na rozgrywkach piłkarskich, w sezonie 1996/97 rozegrano po raz pierwszy spotkanie o Superpuchar Serie A1. 
W naszym kraju, w Szczecinie, 

W 1995 roku zagrano o Superpuchar PZPS, jednak on różnił się od tego, jak dzisiaj rozgrywamy Superpuchar. W finale Yawal AZS Częstochowa pokonał Morze ESPEBEBE Szczecin 3:0 (15:11, 15:5, 15:8). Pomysł ze wznowieniem rozgrywek o Superpuchar, wzorowanych na tych z Italii, zrealizowano w 2012 roku.

Triumfatorzy Superpucharu w piłce siatkowej mężczyzn (pod egidą PLS):
2012 – PGE Skra Bełchatów
2013 – Asseco Resovia Rzeszów
2014 – PGE Skra Bełchatów
2015 – Trefl Gdańsk
2017 – PGE Skra Bełchatów

Nagrody MVP

Superpuchar PZPS:
1995 – Polska Krzysztof Wójcik

Superpuchar Polski:
2012 – Mariusz Wlazły
2013 – Dawid Konarski
2014 – Facundo Conte (Argentyna(
2015 – Mateusz Mika
2017 – Bartosz Bednorz

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni