20 lut

Punkty zostają na Podpromiu

Trefl Gdańsk był bliski wywalczenia tie-breaka w wyjazdowym meczu z Asseco Resovią, jednak ostatecznie 3:1 wygrali gospodarze. Kolejny bardzo dobry występ zanotował najmłodszy z graczy Trefla, Szymon Jakubiszak. Dziś zanotował m.in. trzy asy serwisowe, w tym jeden przy stanie 25:25 w końcówce czwartego seta.

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 29:27)

Asseco Resovia: Shoji 4, Jarosz 12, Rossard 20, Buszek 19, Możdżonek 8, Smith 8, Masłowski (libero) oraz Perry (libero), Schulz 7, Kozub

Trefl: Nowakowski 6, Janusz 1, Hebda 3, Niemiec 7, Muzaj 24, Schott 12, Olenderek (libero) oraz Kozłowski 1, Jakubiszak 12, Sasak

MVP: Rossard

Liczby meczu:

2 – drugi bardzo dobry mecz z rzędu zanotował Szymon Jakubiszak. Najmłodszy z „gdańskich lwów” zmienił na parkiecie Miłosza Hebdę, który z kolei zastępował kontuzjowanego Nikolę Mijailovicia. Szymon zapisał dziś na swoim koncie 12 punktów, notując 54% skuteczności w przyjęciu oraz 53% skuteczności w ataku. Należały do niego także trzy asy serwisowe – w tym jeden zdobyty przy stanie 25:25 w czwartym secie.

7 – tyle punktów zdobył dziś były atakujący Trefla Gdańsk Damian Schulz. Damian na boisko wchodził w trzecim i czwartym secie, jako zmiennik, ale popisał się wysoką, 50-cio procentową skutecznością. Drugi z byłych graczy „gdańskich lwów”, który przed sezonem 2018/2019 przeniósł się do Rzeszowa – Mateusz Mika – nie wystąpił w środowym meczu.

11– aż jedenastopunktowe prowadzenie mieli zawodnicy Trefla Gdańsk w trzeciej partii meczu (22:11). W środowym spotkaniu zarówno jedna jak i druga drużyna punkty zdobywały partiami i to właśnie te serie decydowały o wygranych w setach – w inauguracyjnej partii gospodarze odskoczyli z 14:12 na 18:12 i już nie dali sobie odebrać prowadzenia, drugi set zaczął się od sześciopunktowej serii dla rzeszowian (z 6:5 na 12:5), w trzecim secie to gdańszczanie zaliczyli taki cykl – z 11:9 dla Trefla do 18:9. Podobnie zaczął się czwarty set – było już 14:9 dla Trefla, ale rzeszowianie odrobili i wyrównali do 16:16, następnie utrzymując dwu-trzypunktową przewagę. „Gdańskie lwy” wyrównały do 23:23 i walczyły o tie-breaka na przewagi, jednak ostatecznie z potrójnym blokiem poradził sobie Buszek (29:27 dla rzeszowian).

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Asseco-Resovia-TREFL-Gdansk-3-1-n132035.html.

Najbliższy mecz gdańszczanie rozegrają w sobotę 23 lutego. O godz. 20:30 podejmą w sopockiej Hali 100-lecia Cuprum Lubin. Bilety na ten mecz są dostępne na www.gdanskielwy.pl.