Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
24 sty

Pewne zwycięstwo Trefla z Cerradem Eneą!

Trefl Gdańsk w poniedziałkowy wieczór wygrał bez straty seta w sopockiej Hali 100-lecia z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. W pierwszym i trzecim secie „gdańskie lwy” pokazały swoją moc, kończąc partie z wysoką, odpowiednio dwunasto- i ośmiopunktową przewagą. Trefl świetnie zachował koncentrację także w końcówce drugiego seta, gdy przeciwnicy dogonili gospodarzy w końcówce i doprowadzili do remisu 22:22. Gdańszczanie nie dali sobie odebrać prowadzenia, a pomogły w tym zagrywka Patryka Łaby i skuteczność w ataku Bartłomieja Lipińskiego. Statuetka MVP powędrowała po meczu do Karola Urbanowicza. Młody środkowy, wychowanek Trefla, zdobył 11 punktów – cztery blokiem, trzy bezpośrednio z zagrywki i cztery z ataku. Łącznie gdańszczanie w poniedziałkowym meczu zdobyli aż osiem punktów bezpośrednio z pola serwisowego i 11 blokiem.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom (25:13, 25:23, 25:17)

Trefl Gdańsk: Lipiński 13, Wlazły 14, Reichert 9, Kampa 2, Urbanowicz 11, Mordyl 5, Olenderek (libero) oraz Łaba, Zaleszczyk

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski 1, Lemański 2, Berger 4, Faryna 15, Santana 10, Parkinson 9, Masłowski (libero) oraz Rusin, Firszt, Gąsior 1, Nowowsiak (libero)

MVP: Karol Urbanowicz

Widzów: 500

Pomeczowa wypowiedź Karola Urbanowicza: W meczu z Lubinem świetnie się nam grało, atmosfera na boisku była genialna i chcieliśmy ją przenieść na dzisiejszy mecz. Jak widać po wyniku udało się, także jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że tę atmosferę i wyniki będziemy przekładać także na kolejne spotkania. Wiemy, że czasem początki setów mamy dość trudne, dość długo wchodzimy w set i dziś zdecydowanie myśleliśmy o tym, by jak najlepiej rozpocząć każdą partię. Nie zawsze nam się to udawało, myślę, że ten wygrany drugi set był takim przełamaniem dla nas i później już było dużo łatwiej.

Przed gdańszczanami teraz wyjazd do Nysy. Z PSG Stalą gdańszczanie zmierzą się  w piątek 28 stycznia o godz. 20:30. Kolejne wielkie emocje czekają gdańskich kibiców już w przyszłym tygodniu. We wtorek 1 lutego Trefl podejmie w ERGO ARENIE w ćwierćfinale Pucharu Polski GKS Katowice, a w niedzielę 6 lutego o godz. 14:45 gdańszczanie zmierzą się w hali na granicy Gdańska i Sopotu z mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem! Bilety są dostępne na www.gdanskielwy.pl.