24 lis

Pewne zwycięstwo gdańszczan w Lubinie!

Bez straty seta gdańszczanie zwyciężyli w niedzielny wieczór w Lubinie z tamtejszym Cuprum. MVP spotkania wybrany został Bartosz Filipiak, autor pięciu punktowych bloków. Już za trzy dni – w środę 27 listopada o godz. 19:00 – przed gdańszczanami kolejna ligowa walka. Trefl podejmie w ERGO ARENIE BKS Visłę Bydgoszcz, a bilety na to starcie czekają na www.gdanskielwy.pl!

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3 (27:29, 19:25, 19:25)

Cuprum Lubin: Lipiński 3, Ziobrowski 14, Dvoranen 7, Smoliński 7, Tavares, Morozau 9, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk 6, Gorzkiewicz, Biegun 1, Makoś (libero)

Trefl Gdańsk: Filipiak 18, Janusz 2, Jakubiszak 17, Schott 6, Mordyl 3, Crer 5, Majcherski (libero) oraz Kozub, Sasak 1, Janikowski, Grzyb 4

MVP: Bartosz Filipiak

Liczby meczu:

4 – cztery punkty z rzędu gdańszczanie zdobyli w końcówce pierwszego seta – choć gospodarze prowadzili już 23:20, Trefl po udanych akcjach miał piłkę setową przy stanie 24:23. Gospodarze jednak wyrównali na 24:24, a następnie  gra toczyła się punkt za punkt. Partię zakończył skuteczny blok Bartosza Filipiaka i „gdańskie lwy” wygrały 29:27. W kolejnych dwóch partiach przez ich zdecydowaną większość prowadzili podopieczni trenera Winiarskiego, pewnie wygrywając dwukrotnie do 19.

5 – pięć punktowych bloków zanotował atakujący gdańszczan Bartosz Filipiak. Do skutecznych bloków dołożył on jednego asa serwisowego oraz 12 „oczek” zdobytych w ataku. Po spotkaniu został wybrany MVP meczu – to jego druga statuetka w tym sezonie PlusLigi.

17 – tyle punktów zdobył w niedzielę w Lubinie Szymon Jakubiszak, który rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce. Zanotował on przy tym aż 74% skuteczności w ataku, a trzykrotnie popisał się skutecznym blokiem.

Po wyjeździe do Lubina przed gdańszczanami tylko dwa dni treningów, a już w środę 27 listopada o godz. 19:00 podejmą w ERGO ARENIE BKS Visłę Bydgoszcz. Bilety na to starcie są dostępne na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 30 zł.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Cuprum-Lubin-Trefl-Gdansk-0-3-Kluczowy-pierwszy-set-wygrany-na-przewagi-n139970.html.