MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Kup bilet
10 Wrz

Ostatni sparing zakończony zwycięstwem 4:1

Z uwagi na przesuniętą inaugurację sezonu 2020/2021 Trefl Gdańsk we wtorek i środę udał się do Bydgoszczy, by odbyć wspólny trening i rozegrać sparing z tamtejszą VISŁĄ. Mecz kontrolny zakończył się wygraną gdańszczan 4:1, bowiem trenerzy od razu umówili się na rozegranie pięciu setów. Najwięcej punktów w środowym spotkaniu zdobył kapitan „gdańskich lwów” Mariusz Wlazły – zapisał na swym koncie 18 „oczek”.

„Gdańskie lwy” sezon 2020/2021 PlusLigi rozpoczną tydzień później niż reszta drużyn – w niedzielę 20 września w Radomiu. Z uwagi na przesuniętą inaugurację gdańszczanie umówili się na dodatkowe granie sparingowe z pierwszoligową VISŁĄ Bydgoszcz. We wtorek zespoły odbyły wspólny trening, grając z „dorzutkami”, a w środę rozegrały już normalny mecz kontrolny, choć szkoleniowcy przed jego startem umówili się, że niezależnie od wyniku będzie on trwał pięć setów. Podczas wtorkowej gry treningowej trener Winiarski skorzystał ze wszystkich swoich graczy, a każdy set rozpoczynał się w innym ustawieniu. W środę na boisku nie pojawił się jedynie Mateusz Mika, który pracował tego dnia indywidualnie, a podczas sparingu odpoczywał. Oczywiście nie było też Karola Urbanowicza, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji do lat 20, która przygotowuje się do mistrzostw Europy.

W środowym meczu gdańszczanie pokazali siłę ofensywną, wygrywając pierwsze trzy sety do 15, 21 i 19. Brylował w nich Mariusz Wlazły, który zdobył 18 punktów przy 80-proc. skuteczności. Resztę spotkania atakujący oglądał już z ławki rezerwowych.Następnie trener zdecydował się na zmianę składu, pozostawiając na parkiecie jedynie: Barłomieja Lipińskiego oraz Pablo Crera. Ten pierwszy jako jedyny wystąpił w całym spotkaniu. Zdobył 14 punktów – 11 atakiem, dwa blokiem oraz jedno „oczko” bezpośrednio z zagrywki. W ostatniej partii miejsce Argentyńczyka uzupełnił Jordan Zaleszczyk, młody środkowy wywodzący się z żółto-czarnych struktur szkolenia. Na zakończenie bydgoszczanie okazali się jednak lepsi, wygrywając 15:9, ale w całym spotkaniu przegrali 1:4.

Teraz przed gdańszczanami ostatni tydzień treningów w ERGO ARENIE. W swoim pierwszym ligowym meczu „gdańskie lwy” zmierzą się w niedzielę 20 września o godz. 20:30 w Radomiu z Cerradem Eneą Czarnymi, natomiast domowa inauguracja sezonu będzie miała miejsce w ERGO ARENIE w piątek 25 września o godz. 20:30 w starciu z  Cuprum Lubin. Bilety na ten mecz będą dostępne od początku przyszłego tygodnia, a obecnie na www.gdanskielwy.pl można nabywać całosezonowe karnety.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni