Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
07 lis

Na zakończenie maratonu Trefl zwycięża 3:0 ze Ślepskiem Malow!

W sobotni wieczór siatkarze Trefla Gdańsk wygrali 3:0 ze Ślepskiem Malow Suwałki, jednak w spotkaniu tym absolutnie nie brakowało emocji. Pierwszy set trwał aż 45 minut i zakończył się wygraną gospodarzy 36:34. Na dwie kolejne partie razem wzięte podopieczni Michała Winiarskiego potrzebowali zaledwie ośmiu minut więcej i pewnie w nich wygrali do 14 oraz 20. MVP spotkania wybrany został Pablo Crer. Teraz przed Treflem wyjazdowe starcie do Zawiercia – z Aluronem CMC „gdańskie lwy” zmierzą się za tydzień, w niedzielę 15 listopada o godz. 17:30.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (36:34, 25:14, 25:20)

Trefl: Lipiński 16, Wlazły 20, Janusz 4, Mika 8, Mordyl 5, Crer 14, Olednerek (libero) oraz Sasak, Reichert

Ślepsk: Waliński 13, Rousseaux 6, Bołądź 8, Rudzewicz 7, Sapiński 7, Tuaniga 1, Czunkiewicz (libero) oraz Kaczorowski 1, Klinkenberg, Warda, Gonciarz, Flipowicz (libero)

MVP: Pablo Crer

Liczby meczu:

9 – od stanu 10:10 w drugim secie gdańszczanie zaczęli budować swoją przewagę nad gośćmi sobotniego starcia. Po pierwszym secie, który toczył się punkt za punkt i skończył dopiero przy wyniku 36:34, a także wyrównanym początku drugiej partii, od stanu 10:10 Trefl zaczął wysuwać się na prowadzenie, a nawet zaliczył dziewięciopunktową serię, dzięki której wygrał ten set aż do 14.

13 – aż 13 punktowych bloków zanotowali w sobotnim meczu gracze Trefla Gdańsk. Sześć razy rywali skutecznie zablokował Pablo Crer, trzykrotnie rozgrywający Marcin Janusz, dwa razy atakujący Mariusz Wlazły, a po jednym bloku zaliczyli Bartłomiej Lipiński i Bartłomiej Mordyl.

14 – tyle oczek zanotował w sobotnim starciu środkowy Pablo Crer. Argentyńczyk otrzymał po meczu statuetkę MVP. Oprócz sześciu bloków zdobył jednego asa serwisowego, a także siedem punktów atakiem, notując w tym elemencie gry 70% skuteczności.

36 – ponad połowa zagrywek – aż 36 z 60 – trafiała w sobotnim meczu do Mateusza Miki. „Mikuś” przyjmował ze skutecznością 50%. 12 zagrywek przyjmował libero Maciej Olenderek, również ze skutecznością 50%, a 11-krotnie piłka trafiała do Bartłomieja Lipińskiego, który zanotował 64% skuteczności w przyjęciu.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Trefl-Gdansk-Slepsk-Malow-Suwalki-3-0-na-zakonczenie-domowego-maratonu-n150453.html.