Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
15 maj

MŁODZICY Z BRĄZEM MISTRZOSTW POLSKI!

Żółto-czarni rozpoczęli turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików od starć w grupie A. Inauguracyjne spotkanie z zespołem z Wałbrzycha wygrali dopiero po tie-breaku, mimo że pierwszy set padł ich łupem do 14. Z Warszawą mistrzowie Polski z 2017 roku poradzili sobie w dwóch partiach, z kolei mniej szczęścia mieli z Jastrzębskim Węglem, z którym przegrali 0:2.

To sprawiło, że podopieczni Ariela Fijoła z drugiego miejsca awansowali do półfinału, gdzie spotkali się z SKPS-em Dunajcem Nowy Sącz. Niestety, i tym razem gdańscy młodzicy musieli uznać wyższość przeciwników. W pierwszym secie wyraźnie lepsi byli przeciwnicy, za to już w drugim emocji było co niemiara. Trefl miał nawet piłkę setową, jednak ostatecznie to Nowy Sącz cieszył się z miejsca w finale.

Mistrzom Pomorza pozostała walka o brąz z KS-em Gwardią Wrocław. Tutaj początek meczu również nie zwiastował pomyślnego zakończenia, jednak „młode lwy” podniosły się po przegranej pierwszej partii, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę i w konsekwencji zawieszając na swoich szyjach medale za trzecie miejsce.

– Początek pojedynku z Wrocławiem w naszym wykonaniu był bardzo słaby. Stawka spotkania mocno ciążyła na grze niektórych naszych zawodników niemających doświadczenia w uczestnictwie w tak dużych imprezach. Od drugiego seta było już coraz lepiej, a ciężar gry na swoje barki wzięli nasi najbardziej rutynowani gracze – Tytus Nowik oraz Igor Bogucki. Oni nakręcali poczynania całego zespołu powiedział po spotkaniu o brąz Ariel Fijoł, trener Trefla Gdańsk.

Najlepszą drużyną w Polsce został Jastrzębski Węgiel, a drużyna z Pomorza oprócz brązowych medali do Gdańska przywiozła również nagrodę dla najlepszego atakującego mistrzostw, którą otrzymał Tytus Nowik.