Emocje w Hali 100-lecia! Trefl Gdańsk vs Cerrad Enea Czarni Radom
Kup bilet
27 paź

„Mecz Kaszubski” 14 listopada ze zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów! Bilety już dostępne!

W niedzielę 14 listopada ERGO ARENĘ opanują wielkie emocje! Trefl Gdańsk podejmie przed własną publicznością zwycięzcę siatkarskiej Ligi Mistrzów, Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a w starciu tym „gdańskim lwom” kibicować będzie kilka tysięcy dzieci uczących się na co dzień języka kaszubskiego. To w połączeniu z kibicami, którzy regularnie przybywają do ERGO ARENY przełoży się na wielotysięczną publiczność! W tym wydarzeniu po prostu trzeba uczestniczyć! Bilety na “Mecz Kaszubski” są już dostępne w cenach od 15 do 45 zł na www.gdanskielwy.pl

14 listopada już po raz szósty w ERGO ARENIE zagości „Mecz Kaszubski”. Inicjatywa organizowana jest przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Od rozgrywek 2015/2016 raz w sezonie ERGO ARENA wypełnia się około sześcioma tysiącami uczniów uczących się języka kaszubskiego, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjeżdżają w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. Jedynym sezonem, w którym nie odbywało się to regionalne święto były pandemiczne rozgrywki 2020/2021. Zaległe wydarzenie zostało więc przełożone na początek obecnego sezonu i uczniowie z Kaszub przybędą do hali na granicy Gdańska i Sopotu w niedzielę 14 listopada na mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle! Poza kaszubską oprawą będziemy więc też świadkami siatkarskich emocji na najwyższym poziomie! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to tegoroczny zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów, a także aktualny lider tabeli PlusLigi. W drużynie kędzierzynian występują m.in. reprezentanci Polski Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber oraz Marcin Janusz, były gracz Trefla Gdańsk. Barw ekipy wicemistrza Polski bronią także reprezentanci USA David Smith oraz Erik Shoji.

„Mecz Kaszubski” to sportowe przeżycie dla kaszubskich uczniów, ale też świetna lekcja lokalnej kultury dla kibiców Trefla. Obok boiska będzie się bowiem można zapoznać z kaszubskim rękodziełem, czy nauczyć kaszubskiego alfabetu, odbicia piłki raz-dwa-trzy liczyć będziemy po kaszubsku, a wydarzenie uświetnią także m.in. występy lokalnych zespołów. Jest to jedyne takie wydarzenie na Pomorzu, łączące sport na najwyższym poziomie z promowaniem regionu, w którym uczestniczy każdorazowo blisko 10 tys. kibiców.

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w cenach od 15 do 45 zł na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni