Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
14 sie

Mateusz Janikowski zamyka skład Trefla Gdańsk

Trefl Gdańsk skompletował drużynę na sezon 2019/2020. Jako 14-sty gracz, na zasadzie wypożyczenia z ONICO Warszawa, do ekipy „gdańskich lwów” dołączył Mateusz Janikowski. Umowa wypożyczenia młodego przyjmującego została podpisana na dwa sezony, do końca rozgrywek 2020/2021.

20-letni Mateusz Janikowski mierzy 200 cm i jest wychowankiem KS Metro Warszawa, gdzie w wieku 12 lat rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. W sezonach 2014/2015 i 2015/2016 występował w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej w rozgrywkach Młodej Ligi. Po krótkim epizodzie w SMS-ie Spała zawodnik powrócił do stolicy, gdzie był podstawowym przyjmującym w seniorskiej, drugoligowej drużynie Metra i jednocześnie otrzymywał powołania do kadry Polski w kategoriach młodzieżowych. W 2016 roku Janikowski został wybrany MVP turnieju Trofeo Internazionale Businello, w którym triumfował wraz z reprezentacją Polski kadetów. Przed sezonem 2018/2019 przyjmujący dołączył do seniorskiej drużyny ONICO Warszawa. Na plusligowych parkietach zadebiutował 21 listopada 2018 roku w zwycięskim meczu stołecznego zespołu z Cuprum Lubin. Po sezonie ligowym przyjmujący otrzymał powołanie do reprezentacji Polski juniorów, która w lipcu walczyła w mistrzostwach świata. Ostatecznie biało-czerwoni zmagania zakończyli na 11. pozycji, a przyjmujący wystąpił w siedmiu z ośmiu meczów i zdobył w nich łącznie 77 punktów.

Miałem okazję analizować grę Mateusza podczas meczów ONICO Warszawa zarówno w PlusLidze, jak i podczas kilku spotkań sparingowych. Mogłem go zobaczyć w tzw. „większym wymiarze” – mówi trener Trefla Gdańsk, Michał Winiarski. – Mateusz ma bardzo dobrą technikę, dlatego idealnie wpisał się w moją koncepcję drużyny, według której zawodnicy na każdej pozycji uzupełniają się nawzajem. Według mnie pod względem technicznym Mateusz jest najlepszym graczem w swoim roczniku – dodaje szkoleniowiec „gdańskich lwów”.

Mateusz Janikowski będzie jednym z najmłodszych zawodników w ekipie Trefla. W tym względzie ustępuje tylko 18-letniemu Karolowi Urbanowiczowi. Młody przyjmujący w Gdańsku stawia na rozwój umiejętności.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do ekipy „gdańskich lwów”, którą prowadzić będzie trener Michał Winiarski, dla mnie idol z czasów, gdy zaczynałem swoją przygodę z siatkówką. Moim celem jest dalszy rozwój umiejętności i podnoszenie poziomu z treningu na trening – mówi młody przyjmujący, Mateusz Janikowski. – Mam nadzieję, że ten sezon będzie udany zarówno dla mnie, jak i dla klubu. Już nie mogę się doczekać pierwszych treningów – dodaje.

Drużyna Trefla Gdańsk już za pięć dni – w poniedziałek 19 sierpnia – rozpoczyna okres przygotowawczy do sezonu. Już w pierwszym tygodniu treningów zawodnicy i sztab szkoleniowy spotkają się także z kibicami. Klub zaprasza do wspólnego spędzenia czasu w środę 21 sierpnia w godz. 17:30 – 19:00 na plaży sopockiego Hotelu Haffner. Kibice „gdańskich lwów” mogą się także szykować do rozgrywek wybierając całosezonowe karnety, które są dostępne na stronie www.gdanskielwy.pl. Pierwszy mecz nowego sezonu odbędzie się najprawdopodobniej w niedzielę 27 października w ERGO ARENIE. Gdańszczanie na inaugurację podejmą PGE Skrę Bełchatów.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni