NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
14 Sie

„Gdańskie lwy” wracają pod siatkę. Sezon 2019/2020 z wyjątkowym hasłem

Trefl Gdańsk w poniedziałek 19 sierpnia rozpoczyna okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020. Sezonu wyjątkowego, bowiem 15-stego w historii klubu. W identyfikacji wizualnej pojawi się więc więcej złota zaczerpniętego z barw z początków istnienia Trefla Gdańsk z 2005 roku, a drużynie przez cały sezon oprócz hasła „gdańskie lwy” będzie towarzyszyć jeszcze jedno, wyjątkowe, zaczerpnięte z herbu Gdańska „Nec temere, nec timide”, czyli „odważnie, ale z pokorą”. Z taką właśnie postawą drużyna Trefla, w której w sezonie 2019/2020 aż 11 z 14 zawodników to maksymalnie 25-latkowie, ma walczyć na ligowych parkietach.

Powrót pod siatkę

„Gdańskie lwy” przygotowania do sezonu rozpoczynają niemal trzy tygodnie później niż w latach ubiegłych, bowiem PlusLiga rusza w tym roku dopiero w ostatni weekend października. Zawodnicy spotkają się w nowym składzie w poniedziałkowy poranek 19 sierpnia na badaniach, a po południu rozpoczną pierwszy trening w siłowni pod okiem nowego szkoleniowca, Michała Winiarskiego. Inauguracyjne zajęcia w hali z piłkami odbędą się z kolei we wtorkowe przedpołudnie. Na początku okresu przygotowawczego wśród gdańszczan brakować będzie graczy zagranicznych – Pablo Crer, który w miniony weekend z kadrą Argentyny wywalczył awans na igrzyska olimpijskie w Tokio do Gdańska przyleci 26 sierpnia, a Ruben Schott najprawdopodobniej dołączy po mistrzostwach Europy, do których przygotowuje się z reprezentacją Niemiec. Zawodnicy na treningi będą mieć pełne 10 tygodni, bowiem inauguracyjne starcie sezonu 2019/2020 odbędzie się najprawdopodobniej w niedzielę 27 października w ERGO ARENIE. Gdańszczanie podejmą wówczas PGE Skrę Bełchatów.

Złoty Gdańsk

Kibice „gdańskich lwów” mogli już zauważyć w grafikach informujących o sprzedaży karnetów, że w identyfikacji wizualnej klubu pojawiło się więcej koloru złotego, a także piękne, gdańskie widoki. Krajobraz miasta już także między sezonami stanowił tło dla komunikatów transferowych Trefla. Złoto to powrót do początków istnienia klubu, czyli roku 2005, gdy barwy drużyny były złoto-czarne i podkreślenie jubileuszowego, 15-stego sezonu Trefla w rozgrywkach. Idea pokazywania uroków miasta-gospodarza w materiałach klubowych zrodziła się z kolei z samej postawy zawodników, którzy zawsze podkreślają, że Gdańsk działa jak magnes, świetnie się tutaj żyje i ciężko się z tym miastem rozstawać. Uroki stolicy Pomorza będą więc nam przez cały sezon towarzyszyć w klubowych aktywnościach i działaniach.

Nec temere, nec timide

„Gdańskie lwy” w sezonie 2019/2020 tak jak w poprzednich rozgrywkach będą się kierować ambicją, walecznością, szlachetnością i mądrością, które są atrybutami królów zwierząt, ale szczególne dla zawodników będzie jeszcze jedno hasło. Zaczerpnięte z Herbu Wielkiego Miasta „Nec temere, nec timide”, czyli „odważnie, ale z pokorą” to dla młodej drużyny Trefla źródło inspiracji do postawy na plusligowych parkietach.

Kibicowskie przygotowania do sezonu

Przygotowania do rozgrywek mogą już zacząć także kibice. Przede wszystkim zapraszamy wszystkich fanów w środę 21 sierpnia na plażę Hotelu Haffner (Sopot, wejście nr 14), gdzie w godz. 17:30 – 19:00 odbędzie się spotkanie z drużyną Trefla Gdańsk. Ponadto przypominamy również, że na stronie www.gdanskielwy.pl trwa już sprzedaż całosezonowych karnetów.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni