Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
05 maj

Krótkie było rozstanie Trefla z II ligą. “Gdańskie lwy” triumfują w finale III ligi

Po trzech dniach pojedynków w turnieju finałowym III ligi gdańszczanie osiągnęli założony cel. Zwycięstwo w zawodach zapewniło im powrót do drugoligowej rywalizacji w nowym sezonie. Drugim zespołem grupy 12., który awansował, był SPS Volley Ostrołęka.

W Gdańsku w ostatni weekend kwietnia odbył się jeden z czterech turniejów finałowych o wejście do II ligi mężczyzn. Ten sezon najstarsza młodzież “gdańskich lwów” zakończyła na pozycji spadkowej, zatem kolejna grupa od razu przystąpiła do walki o odzyskanie miejsca w tej lidze. Na Pomorzu o dwie przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej walczyli: Trefl Gdańsk, SPS Volley Ostrołęka, SMS Sparta AGH Kraków oraz MUKS Ziemia Milicka Milicz.

Gdańszczanie zaczęli zmagania wyśmienicie, pewnie pokonując Milicz do 16 w każdym secie. Drugiego dnia w starciu z Ostrołęką pierwsza partia również zakończyła się wynikiem 25:16, jednak z objęcia prowadzenia cieszyli się goście. Na szczęście w kolejnych odsłonach spotkania podopieczni Ariela Fijoła przejęli inicjatywę, nie pozwalając już przeciwnikom wyjść z 20 punktów. Mimo dwóch wygranych gospodarze jeszcze nie mogli cieszyć się z awansu w sobotni wieczór, bowiem po jednym zwycięstwie odnieśli SMS Sparta oraz SPS Volley, co wciąż dawało szansę na awans wszystkim trzem ekipom. Na ostateczne rozstrzygnięcie kibice musieli poczekać do końca turnieju.

Po swoim niedzielnym pojedynku zespół z Ostrołęki mógł już świętować swój sukces, a osiągnięty przez nich wynik 3:0 z MUKSem Ziemią Milicką stawiał gdańszczan w bardzo komfortowej sytuacji. Treflowi do pełni szczęścia brakowało jednego seta, o który z Krakowem walczyli już od pierwszej piłki. Gospodarze grali swoje, punkt po punkcie przybliżając się do upragnionego powrotu do II ligi. Po kilkunastu minutach awans żółto-czarnych stał się faktem. Mimo, że ostatecznie w pięciosetowym pojedynku górą byli krakowianie, to lepszy bilans setowy pozwolił “gdańskim lwom” triumfować w całej finałowej rozgrywce grupy 12.

Sponsorami turnieju organizowanego przez Trefl Gdańsk byli: Miasto Gdańsk, Trefl SA, Coldstore, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej. Transmisję za pośrednictwem kanału YouTube Trefl Gdańsk młodzież prowadziła firma Zobacz.tv.

Wyniki:
28.04
Trefl Gdańsk – MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)
SPS Volley Ostrołęka – SMS Sparta AGH Kraków 3:1 (22:25, 25:12, 25:22, 25:12)

29.04
MUKS Ziemia Milicka Milicz – SMS Sparta AGH Kraków 1:3 (25:18, 14:25, 18:25, 22:25)
Trefl Gdańsk – SPS Volley Ostrołęka 3:1 (16:25, 25:16, 25:19, 25:15)