Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
14 mar

Karol Urbanowicz zostaje w Gdańsku na kolejny sezon!

Wychowanek Trefla Gdańsk, reprezentant Polski, środkowy Karol Urbanowicz zostaje w Treflu! Rodowity gdańszczanin skorzystał z możliwości przedłużenia kontraktu i rozgrywki 2023/2024 będą już jego piątymi w seniorskim zespole „gdańskich lwów”.

22-letni Karol Urbanowicz jest rodowitym gdańszczaninem, swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w UKS-ie „Suchanik” Gdańsk, skąd trafił do drużyny kadetów Trefla. W sezonie 2016/2017 jako środkowy sięgnął z zespołem po wicemistrzostwo Polski. Przez kolejne dwa lata nadal reprezentował żółto-czarne barwy, a jednocześnie uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W rozgrywkach 2017/2018 zmienił pozycję i grał na przyjęciu, drugi raz z rzędu sięgając po srebrny medal mistrzostw Polski kadetów. W rozgrywkach 2018/2019 – ponownie grając na środku – zdobył po raz pierwszy w historii Trefla mistrzostwo kraju juniorów, a rok później dołożył brązowy medal w tej kategorii wiekowej. Na swoim koncie ma także sukcesy reprezentacyjne – w 2017 roku wraz z kadrą U17 zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, a rok później sięgnął po złoto w tych zmaganiach. Z kolei w 2021 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata U21, a w 2022 roku stał się pierwszym graczem w historii, który urodził się w XXI wieku i zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Po sezonie ligowym został także wybrany Odkryciem Sezonu Polskiej Ligi Siatkówki. Do pierwszej drużyny Trefla dołączył przed sezonem 2019/2020, a więc sezon 2023/2024 będzie już jego piątym w pierwszej drużynie „gdańskich lwów”!

Klub można powiedzieć, że znam już od podszewki. Znam wszystkie jego zalety, jak i nieliczne wady i ten stosunek plusów do minusów jest zdecydowanie bardziej korzystny, myślę, że wyróżnia się też na tle innych klubów. Ponadto bardzo dobrze żyje mi się w Gdańsku, a także wśród ludzi, którzy otaczają klub. Czuję się tutaj dobrze, czuję, że z roku na rok się rozwijam. Wiem też, że o moje zdrowie dbają tutaj najlepsi specjaliście w lidze. Chcę się tutaj dalej rozwijać. Co przyniosą dalsze lata, to czas pokaże, ale teraz chcę dalej grać dla Trefla – mówi Karol Urbanowicz, środkowy gdańszczan.

W obecnym sezonie Urbanowicz wystąpił w 26 z dotychczasowych 27 meczów, będąc – obok Patryka Niemca – podstawowym zawodnikiem na swojej pozycji. Zdobył 184 punkty, 35 blokiem, a 19 bezpośrednio z zagrywki. Kilkukrotnie był wybierany przez PlusLigę do drużyn kolejek, w zestawieniach wyróżniających najlepszych zawodników na swoich pozycjach w poszczególnych ligowych odsłonach.

– Ogromnie się cieszę, że Karol Urbanowicz chciał zostać w Gdańsku i będzie dalej reprezentował Trefla. Z dumą obserwujemy w Gdańsku jego rozwój, a jego debiut w seniorskiej kadrze latem ubiegłego roku myślę, że był dla nas w klubie niemal równie ważny, jak dla samego Karola. Nie będę ukrywał – Karol dostaje wiele propozycji z różnych klubów, więc tym bardziej cieszę się, że w rozgrywkach 2023/2024 będzie dalej występował na parkietach PlusLigi jako „gdański lew” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Karol Urbanowicz skorzystał więc z opcji przedłużenia kontraktu, która była zapisana w umowie zawartej przed obecnym sezonem i będzie reprezentował barwy Trefla co najmniej do końca rozgrywek 2023/2024.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni