Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
29 sty

Juniorzy Trefla ponownie najlepsi na Pomorzu!

Wojewódzki etap zmagań juniorów dobiegł końca. “Gdańskie lwy” znów okazały się niepokonane zarówno podczas fazy zasadniczej, jak i finałowej, po raz kolejny broniąc tytułu mistrzów Pomorza. Wicemistrzami zostali siatkarze GKSu Stoczniowca Gdańsk, brązowe medale wywalczyła Pomorska Szkoła Wyższa KaEmKa Starogard Gdański, a na czwartym miejscu uplasował się KATS Alpat Gdynia. Medaliści awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

W ostatni weekend stycznia (26-28.01) cztery pomorskie zespoły juniorskie, które po fazie zasadniczej okazały się najlepsze, spotkały się w finale, by walczyć o mistrzostwo województwa. Jako że w rankingu województw na sezon 2023/2024 w kategorii junior, opublikowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Pomorze uplasowało się na siódmym miejscu, awans do centralnego etapu miały zagwarantowane trzy ekipy.

Po dwóch dniach rywalizacji w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu (ul. Kołobrzeska 61) pomiędzy Treflem Gdańsk, Pomorską Szkołą Wyższą KaEmKą Starogardem Gdańskim, GKSem Stoczniowcem Gdańsk oraz KATSem Alpatem Gdynia przepustki do 1/4 mistrzostw Polski zapewniły sobie obie gdańskie drużyny, które w niedzielę grały o miejsca 1-2. O trzeci bilet do ćwierćfinałów walczyli starogardzianie z gdynianami, a ostatecznie brązowe medale zawiesili na szyjach ci pierwsi. Tegorocznymi mistrzami zostały ponownie “gdańskie lwy”.

Turnieje ćwierćfinałowe w kategorii juniorów odbędą się w dniach 8-11.02, a podział na grupy oraz gospodarzy turniejów wyłoni losowanie, które odbędzie się w tym tygodniu w siedzibie PZPSu.

Wyniki finału wojewódzkiego juniorów:
I dzień
Trefl Gdańsk – KATS Alpat Gdynia 3:0 (25:15, 25:13, 25:15)
Pomorska Szkoła Wyższa KaEmKa Starogard Gdański – GKS Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (20:25, 23:25, 23:25)

II dzień
KATS Alpat Gdynia – GKS Stoczniowiec Gdańsk 1:3 (25:27, 25:22, 17:25, 14:25)
Trefl Gdańsk – Pomorska Szkoła Wyższa KaEmKa Starogard Gdański 3:1 (25:13, 25:19, 23:25, 25:13)

III dzień
Pomorska Szkoła Wyższa KaEmKa Starogard Gdański – KATS Alpat Gdynia 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)
GKS Stoczniowiec Gdańsk – Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 18:25, 22:25)