PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki
Kup bilet
09 paź

Dwa zwycięstwa młodzieży na inaugurację sezonu

We wtorek 3 października obie ekipy gdańszczan rozpoczęły zmagania w rozgrywkach juniorów. Niestety, zwycięstwo mogła odnieść tylko jedna z nich, bowiem w tym spotkaniu żółto-czarni mierzyli się ze sobą. Lepsze otwarcie sezonu zanotowali więc podopieczni Adama Miotka, którzy pokonali drugi zespół Trefla 3:0. 

W minioną sobotę Trefl Lębork udał się do Nakła, by w ramach II ligi z zmierzyć się miejscowym Womixem NTS-em Trójką. Poprzednie pojedynki pomiędzy tymi drużynami zakończyły się zwycięstwami lęborczan, więc żółto-czarni nie zamierzali przerwać tej passy.

Pierwszy set meczu nie ułożył się jednak po myśli Trefla. Gospodarze od początku wywalczyli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca. Na szczęście w kolejnych partiach główną rolę odgrywali już zawodnicy z Pomorza i choć w trzeciej Nakło zerwało się do walki, dwukrotnie doprowadzając do remisu (po 5 i po 20), to siatkarze trenera Zielińskiego musieli uznać wyższość przyjezdnych w tym secie, a ostatecznie również w całym pojedynku.

Wśród lęborczan wyróżniającym się zawodnikiem był Łukasz Kalinowski, dla którego mecz z Nakłem był oficjalnym debiutem w żółto-czarnych barwach. W poprzednim sezonie przyjmujący reprezentował GKS Stoczniowiec Gdańsk.

 

Wyniki meczów:

II liga:
Womix NTS Trojka Nakło – Trefl Lębork 1:3 (25:21, 16:25, 22:25, 19:25)

Juniorzy:
Trefl Gdańsk I – Trefl Gdańsk II 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni