Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
18 gru

Druga runda rozpoczęta od wygranej i MVP dla Luke’a Perry’ego

Trefl Gdańsk rundę rewanżową PlusLigi rozpoczął od dalekiego wyjazdu, bowiem meczu z Barkomem Każany Lwów w Krakowie. Gdańszczanie świetnie otworzyli spotkanie czteropunktowym prowadzeniem i do końca inauguracyjnej partii utrzymywali kilkupunktową przewagę, pewnie wygrywając seta do 19. Druga odsłona niedzielnego starcia miała bardziej wyrównany charakter, ale Trefl nadal mógł liczyć na skuteczność w ataku Bartka Bołądzia, czy świetne obrony Luke’a Perry’ego. Po zwycięstwie do 23 i wyniku na tablicy 2:0 wydawało się, że „gdańskie lwy” wywiozą z Małopolski pełną pulę. Tak się jednak nie stało i Barkom wykorzystał zdecydowanie słabszą grę Trefla w trzecim i czwartym secie, doprowadzając do tie-breaka. Elementem, który najsłabiej funkcjonował po stronie podopiecznych trenera Juricicia był blok – pierwszy punkt tym sposobem gdańszczanie zanotowali dopiero w czwartym secie. W piątej, rozstrzygającej partii Trefl jednak powrócił do skutecznego grania i nie pozostawił szans rywalom, wygrywając pięciopunktową przewagą.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Barkom-Kazany-Lwow-Trefl-Gdansk-2-3-Wymeczone-zwyciestwo-z-outsiderem-n173764.html.