Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
16 mar

Dmytro Pashytskyy ponownie na boiskach PlusLigi. W Iławie lepszy Indykpol AZS Olsztyn

Trzy godziny po zatwierdzeniu przez FIVB transferu Dmytro Pashytskyy’ego do Trefla Gdańsk trener Michał Winiarski już skorzystał z ukraińskiego środkowego. Dima od pierwszej minuty zameldował się na boisku w Iławie podczas meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Pashytskyy w swoim pierwszym spotkaniu w PlusLidze po 5 latach zdobył 12 punktów – dwa bezpośrednio z zagrywki, dwa blokiem i osiem z ataku. W tym ostatnim elemencie gry zanotował 73% skuteczności. Niestety mimo wsparcia byłego gracza Zenita Sankt-Petersburg Trefl przegrał w Iławie 1:3. Gdańszczanie wygrali inauguracyjną partię, ale w kolejnych trzech górą byli gospodarze. Statuetka MVP powędrowała do Toreya DeFalco – amerykański przyjmujący zdobył 26 punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:20)

Indykpol AZS: Firlej 1, Andringa 6, DeFalco 26, Averill 8, Poręba 7, Butryn 18, Gruszczyński (libero) oraz Jankiewicz, Siwczyk, Jakubiszak

Trefl Gdańsk: Lipiński 13, Sasak 15, Reichert 7, Kampa 1, Urbanowicz 10, Pashytskyy 12, Olenderek (libero) oraz Wlazły 3, Kozub, Pruszkowski (libero), Mika, Mordyl 1, Łaba 3

MVP: Torey DeFalco

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Indykpol-AZS-Olsztyn-Trefl-Gdansk-3-1-Play-off-odjezdza-siatkarzom-n165248.html.

Siatkarze Trefla Gdańsk prosto z Iławy udają się do Lublina, gdzie w sobotę o godz. 17:30 zmierzą się z tamtejszym LUK-iem. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni