Do meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie zostało
Kup bilet
12 lut

Ćwierćfinał TAURON Pucharu Polski. W walentynkowe popołudnie Trefl Gdańsk zmierzy się z Jastrzębskim Węglem

W najbliższy wtorek, 13 lutego, drużyna Trefla Gdańsk wyruszy w podróż na ćwierćfinałowy mecz TAURON Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z zespołem Jastrzębskiego Węgla. Wyjazd na to ważne spotkanie rozpocznie się z samego rana, a przed podróżą zawodnicy zawitają na śniadanie w hotelu Sheraton Sopot.

Mecz ćwierćfinałowy TAURON Pucharu Polski pomiędzy Treflem Gdańsk a Jastrzębskim Węglem odbędzie się w środę, 14 lutego, o godzinie 17:30. To starcie zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż gdański Trefl zmierzy się z obecnie prowadzącym w tabeli PlusLigi i Mistrzem Polski z 2023 roku – Jastrzębskim Węglem. W składzie tej mistrzowskiej drużyny znajdują się wybitne osobowości siatkarskiego świata, takie jak Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Moustapha M’Baye, Rafał Szymura, a także reprezentanci Polski: Tomasz Fornal, Norbert Huber czy Jakub Popiwczak.

Nie chcę powiedzieć, że to spotkanie będzie łatwe. W tym momencie jest to najtrudniejszy teren. […] Musimy bardzo odważnie zacząć ten mecz. Zagrywka będzie ważna – powiedział Lukas Kampa, kapitan „gdańskich lwów”. –Wszyscy razem musimy wierzyć, że jesteśmy w stanie nawet w Jastrzębiu coś zrobić. To jest jeden mecz, „do or die”, jak się mówi, i wtedy zobaczymy – zakończył Lukas Kampa.

Zwycięzca tego starcia awansuje do ścisłej czwórki, która następnie zagra 2 marca podczas półfinałów w TAURON ARENIE w Krakowie. Wielki finał, który rozstrzygnie losy tegorocznej edycji TAURON Pucharu Polski, odbędzie się dzień później, 3 marca, również w krakowskiej hali.

Ćwierćfinał TAURON Pucharu Polski – Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk – środa, 14 lutego, 17:30, transmisja w Polsacie Sport

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni