Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
03 sty

Drużyna z Częstochowy wygrywa pierwsze spotkanie w Nowym Roku

Pierwszy mecz w Nowym Roku nie zakończył się pomyślnie dla „gdańskich lwów”. Drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa wygrała na własnym parkiecie 3:1 (26:24, 25:16, 26:28, 25:17), a w tym czterosetowym spotkaniu gdańszczanie zwyciężyli w jednej partii.

Z powodu drobnych urazów w dzisiejszym meczu nie zobaczyliśmy Lukasa Kampy, Voitto Koyyki oraz Jordana Zaleszczyka. Trener Igor Jurićić tym razem postawił na Mikołaja Sawickiego, Karola Urbanowicza, Kamila Droszyńskiego, Patryka Niemca, Kewina Sasaka, Piotra Orczyka i libero Dawida Pruszkowskiego. W pierwszym secie drużyny początkowo grały punkt za punkt, jednak gospodarze po chwili zaczęli budować przewagę punktową. Gdańszczanie odrabiali straty, jednak decyzje sędziów oraz powstałe przez nie kontrowersje sprawiły, że trzy punkty gratisowo powędrowały na konto gospodarzy. Drużyna Trefla walczyła o każdy punkt, ale mimo wyrównanej końcówki, to zespół Exact Systems Hermapol wygrał tę partię.

W drugiej odsłonie spotkania również nie brakowało siatkarskich emocji. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, jednak błędy popełnione przez gdańszczan nie pozwoliły im na wygranie tego seta. Natomiast w trzeciej partii „gdańskie lwy” pokazały pazur. W międzyczasie trener Jurićić dokonał kilku zmian i na boisku zameldowali się: Jakub Czerwiński, Aliaksei Nasevich, Janusz Gałązka, a na libero Jan Martinez Franchi. Mimo tego, że przeciwnicy wyszli na prowadzenie i trzymali punktowy dystans, to zespół Trefla w samej końcówce odwrócił losy spotkania. Najpierw dogonili rywali, doprowadzili do remisu po 24, a następnie spektakularnie zakończyli tę partię.

W czwartej partii rywale szybko zyskali dystans punktowy, który skrupulatnie powiększali. Gdańszczanie próbowali gonić częstochowską drużynę, jednak nie przynosiło to zamierzonych skutków. Każdy kibic “gdańskich lwów” chciał, by powtórzyła się sytuacja z końcówki poprzedniego seta, jednak przewaga punktowa tym razem była zbyt duża. Ostatecznie set zakończył się 25:17, a gospodarze wygrali całe spotkanie 3:1.

MVP Dawid Dulski

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 25:16, 26:28, 25:17)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Dawid Dulski 25, Kogut 13, Sobański 12, Hain 8, Schmidt 5, Kowalski 4, Takahashi (l.), Keturakis

Trefl Gdańsk: Orczyk 17, Sawicki 15, Sasak 13, Niemiec 7, Urbanowicz 4, Droszyński 1, Pruszkowski (l.), Gałązka 2, Nasevich 1, Czerwiński, Jan Martinez Franchi (l.)