Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
16 maj

Awans juniorów młodszych do finału mistrzostw Polski

Po trzydniowych zmaganiach w rzeszowskim półfinale mistrzostw Polski podopieczni Adama Miotka i Edwarda Pawluna wywalczyli miejsce w decydującej fazie rozgrywek. Dwa zwycięstwa i jedna porażka uplasowały ich na drugiej, premiowanej awansem lokacie. Triumfował AKS V LO Rzeszów, z którym “gdańskie lwy” przegrały po emocjonującej, pięciosetowej walce. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 2-6 czerwca w Krakowie.

Przez trzy dni w Rzeszowie zawodnicy Trefla walczyli o przepustkę do najważniejszej części sezonu. Do finału awans uzyskiwały jedynie dwie najlepsze ekipy spośród czterech, dlatego każda wygrana była na wagę złota.

Inauguracyjny pojedynek z UKS-em MKS-em MDK-iem Warszawa rozpoczął się po myśli mistrzów Pomorza. Pierwszy set zakończony z wysoką przewagą napawał optymizmem, który został lekko ostudzony, gdy gracze ze stolicy wyrównali stan spotkania. Na szczęście w kolejnych partiach do swojej dobrej gry wróciła drużyna z Gdańska i pierwszy krok do turnieju finałowego został wykonany.

Kluczowe, sobotnie starcie z MMKS-em ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle miało podobny przebieg do piątkowego, jednak gra żółto-czarnych nie wyglądała już tak dobrze. Podopieczni Adama Miotka mieli bardzo dobre momenty, w których grali pewnie i odskakiwali rywalom na kilka oczek, jednak zdarzały się również przestoje, jak choćby w czwartym secie. „Gdańskie lwy” prowadziły już 20:15 i wydawało się, że za kilka minut spokojnie zakończą spotkanie, jednak kędzierzynianie nie spuścili głów i do końca walczyli o tie-break. Efektem była zacięta walka w końcówce na przewagi, z której ostatecznie z tarczą wyszli mistrzowie Pomorza. Kilka godzin później po triumfie gospodarzy nad warszawiakami awans rzeszowian i gdańszczan do turnieju finałowego stał się faktem.

Ostatniego dnia po dwóch stronach siatki stanęli zawodnicy Trefla oraz AKS-u V LO, a stawką meczu było wejście do finału mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. Niestety znów do gry siatkarzy z Północy wkradły się zmory dnia poprzedniego, a konsekwentniejsza gra przeciwników sprawiła, że po pięciosetowym boju to oni cieszyli się z wygranej.

Finał rozgrywek krajowych w kategorii juniorów młodszych rozegrany zostanie w Krakowie w dniach 2-6 czerwca.