Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
26 lis

Wspaniałe widowisko i wspaniałe zwycięstwo – Trefl wygrywa po tie-breaku w Lubinie

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 2:3 (40:38, 25:19, 18:25, 18:25, 14:16)

Cuprum Lubin: Kaczmarek 29, Pupart 11, Terzić 12, Smoliński 12, Masny 2, Hain 10, Makoś (libero) oraz Michalski 4, Gorzkiewicz, Patucha, Biegun, Kryś (libero)

Trefl Gdańsk: Nowakowski 8, Grzyb 16, Sanders 2, Ferens 15, Schulz 35, Szalpuk 26, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Kozłowski

MVP: Damian Schulz

Liczby meczu:

2 – mecz z Cuprum Lubin był drugim z rzędu, w którym nie wystąpił Mateusz Mika. Przyjmujący podczas jednego z treningów w Bełchatowie przed starciem z PGE Skrą doznał urazu łydki, który wyeliminował go z gry w tych dwóch spotkaniach. Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót Mateusza na parkiet!

3 – po meczu z lubinianami „gdańskie lwy” przesunęły się o dwie pozycje w tabeli PlusLigi i zajmują obecnie trzecie miejsce! Wyżej plasują się tylko ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów.

3 w 1 – tak można podsumować błędy własne gdańszczan. W trzech setach – trzecim, czwartym oraz piątym – popełnili ich nawet o dwa mniej niż w samej inauguracyjnej partii starcia (14 w pierwszym secie, po cztery w trzecim, czwartym oraz piątym). „Gdańskie lwy” w niedzielny wieczór zdecydowanie poprawiły swą grę po objęciu przez lubinian prowadzenia w meczu 2:0.

4 – czterech siatkarzy Trefla zanotowało dziś na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Najwięcej Damian Schulz, bo aż 35, co jest jego najlepszym osiągnięciem w dotychczasowych występach w PlusLidze. 26 oczek na swoim koncie zapisał Artur Szalpuk, 16 Wojciech Grzyb, a 15 Wojciech Ferens. Dzisiejszy MVP Damian Schulz osiągnął 61% skuteczności w ataku, kończąc punktami 30 z aż 49 prób. Świetne statystyki zanotował także 36-letni Wojciech Grzyb. Osiągnął on 77% skuteczności w ataku i dołożył do tego cztery punktowe bloki.

7 – o dokładnie siedem minut od jak do tej pory najdłuższego starcia lubinian z gdańszczanami w PlusLidze krótszy był dzisiejszy mecz. W grudniu 2015 r. w sopockiej Hali 100-lecia Trefl zwyciężył z Cuprum po tie-breaku, a aż trzy partie tamtego spotkania kończyły się na przewagi i rozegranie pięciu setów zajęło drużynom 2 godz. 24 min. Dziś pięć partii trwało 2 godz. i 17 min, a aż 43 min. należą do pierwszego seta, który skończył się wygraną „Miedziowych” 40:38.

60 – tyle razy piłkę przyjmował dziś Wojciech Ferens. “Feru” zanotował w tym elemencie 48% skuteczności. Po stronie lubinian 53 przyjęcia należały do Milosa Terzicia, którego skuteczność była o 6 p.p. niższa niż w przypadku Wojtka.

W sobotę, 2 grudnia, o godz. 14:45 gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie – https://trefl.ticketsoft.pl/