Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
29 mar

Wielkie starcie w Wielką Sobotę. „Gdańskie lwy” powalczą na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn

W sobotę, 30 marca, o 17:30 gdańszczanie zmierzą się w ramach 28. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Zapowiada się zacięta walka, ponieważ obie drużyny walczą o miejsce fazie play-off. Transmisję tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Koniec sezonu 2023/2024 PlusLigi zbliża się wielkimi krokami. „Gdańskie lwy” są już jedną nogą w fazie play-off, ale żeby postawić kropkę nad „i” muszą wygrać jedno spotkanie. Ponadto pozycja tabeli, którą ostatecznie zajmą gdańszczanie też jest istotna, bo to od niej zależy, do której z pozostałych drużyn PlusLigi zostaną przydzieleni w rundzie finałowej.

W ostatnim tygodniu gdańszczanie podjęli w ERGO ARENIE zespół PSG Stali Nysa. W IX edycji Meczu Kaszubskiego z trybun gdańsko-sopockiej hali „gdańskim lwom” kibicowało 9200 osób, w tym ponad 5400 uczniów z 117 kaszubskich szkół. Mimo ogromnego wsparcia gdański zespół zdołał wywalczyć jedynie seta, a całą pulę punktów zgarnęli goście. Tym samym gdańszczanom nie udało umocnić się w najlepszej ósemce PlusLigi.

Teraz przed gdańskim Treflem kolejne ligowe wyzwania. Chociaż sezon dobiega już końca, to przed “gdańskimi lwami” trzy bardzo ważne mecze. Już w tę sobotę gdańszczanie zagrają u najbliższego odległościowo rywala – drużyny Indykpolu AZS-u Olsztyn. Gdańszczanie obecnie są na 6. miejscu ligowej tabeli i mają na swoim koncie 48 punktów. Olsztynianie natomiast plasują się dwie pozycje niżej z dorobkiem 40 „oczek”. Ten mecz to szansa dla obu drużyn na zapewnienie sobie udziału w fazie play-off. Poprzednio obie drużyny zmierzyły się ze sobą w ramach 13. kolejki, a starcie to wypadło na dzień przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy gdańszczanie bezproblemowo pokonali olsztynian 3:0. Teraz w Wielką Sobotę czeka nas kolejne wielkie starcie.

Indykpol AZS OIsztyn vs Trefl Gdańsk – sobota, 30 marca, 17:30 – transmisja w Polsacie Sport

Najbliższe domowe spotkanie już w czwartek, 4 kwietnia o 17:30. Tego dnia „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE beniaminka – Exacts Systems Hemarpol Częstochowa. Bilety na to spotkanie dostępne są na www.gdanskielwy.pl.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni