MECZ O 5. MIEJSCE Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów
Kup bilet
31 Mar

VERVA Warszawa awansuje do półfinału PlusLigi. Trefl Gdańsk zagra o 5. miejsce

W trzecim, rozstrzygającym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Treflem Gdańsk i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa gdańszczanie niestety nie zagrali tak, jak prezentowali się przez cały sezon i to rywale wygrali w ERGO ARENIE 3:0 oraz zapewnili sobie awans do półfinału PlusLigi. „Gdańskie lwy” będą więc walczyć o 5. miejsce. Ich rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów, co pokazuje jak wysoki poziom jest w ligowej czołówce. Rywalizacja o 5. pozycję będzie się toczyć w ramach dwumeczu z ewentualnym złotym setem. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe w Rzeszowie w najbliższą sobotę o godz. 20:30. Drugie starcie rozgrywane będzie w ERGO ARENIE z uwagi na to, że gdańszczanie byli wyżej notowani po rundzie zasadniczej i to na ich terenie odbędzie się ewentualny złoty set. To spotkanie rozpocznie się w czwartek 8 kwietnia o godz. 17:30 w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Transmisje z meczów przeprowadzi Polsat Sport.

Trefl Gdańsk – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (21:25, 19:25, 18:25)

Trefl: Lipiński 4, Wlazły 15, Janusz 2, Reichert 4, Urbanowicz 3, Crer 5, Olenderek (libero) oraz Kozub 1, Pietruczuk 1, Sasak 3, Janikowski 2, Mordyl 3

VERVA: Kwolek 9, Król 16, Trinidad, Wrona 8, Nowakowski 9, Grobelny 13, Wojtaszek (libero) oraz Superlak

MVP: Igor Grobelny

Pomeczowa wypowiedź:

Michał Winiarski: Myślę, że dzisiejszy mecz przegraliśmy emocjonalnie. Wiedzieliśmy, że w Warszawie byliśmy bardzo blisko i tak naprawdę tam powinniśmy zakończyć ten ćwierćfinał. W sobotę wypuściliśmy szansę z rąk i dzisiaj kompletnie nie byliśmy w stanie wyrzucić tamtego meczu z głowy. Myślę, że przegraliśmy przede wszystkim atakiem, nie byliśmy skuteczni. Natomiast, cóż, jeśli przed sezonem ktoś by nam powiedział, że będziemy w „szóstce” zespołów PlusLigi, to na pewno byśmy się bardzo cieszyli. Problem polega na tym, że wiemy jak bardzo byliśmy blisko czwórki i jak wielki czujemy niedosyt. Dzisiaj zwyciężył zespół z Warszawy, a my zdobyliśmy kolejne doświadczenie i jedziemy walczyć i bić się do Rzeszowa. Sport jest pod tym względem brutalny – jedna–dwie piłki dzieliły nas od awansu do „wielkiej czwórki” w meczu w Warszawie, natomiast dzisiaj kompletnie nie weszliśmy w mecz i pozostawia to duży niedosyt. Jednak pamiętajmy, że graliśmy w Pucharze Polski, byliśmy blisko „czwórki”, jesteśmy w „szóstce”. Myślę, że jak na chłodno popatrzymy na ten sezon, z tym, co zrobiliśmy i jak graliśmy w tych rozgrywkach, to możemy być z siebie naprawdę dumni.

Pełna relacja z meczu w serwisie patrona medialnego klubu, portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-Verva-Warszawa-Orlen-Paliwa-0-3-n154627.html.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni