Trzy punkty zostają w Gdańsku!

Do 20, 17 i 21 – Trefl Gdańsk w sobotni wieczór pewnie pokonał w sopockiej Hali 100-lecia Cuprum Lubin. MVP – po raz drugi w tym sezonie – wybrany został Piotr Nowakowski.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

Trefl Gdańsk: Nowakowski 15 punktów, Janusz 3, Jakubiszak 8, Niemiec 7, Muzaj  17, Schott 7, Olenderek (libero) oraz Hebda

Cuprum Lubin: Boruch 5, Gorzkiewicz, Grobelny 10, Smoliński 7, Smith 3, Ziobrowski 13, Gruszczyński (libero) oraz Marcyniak 2, Toobal 2, Patucha 1, Wachnik 1, Biegun, Zawalski, Makoś (libero)

Widzów: 1100

MVP: Piotr Nowakowski

Liczby meczu:

2 – po raz drugi w tym sezonie mecz w wyjściowej szóstce rozpoczął najmłodszy z „gdańskich lwów” Szymon Jakubiszak. 21-letni przyjmujący po dwóch bardzo dobrych występach w meczach z Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovią dziś zapisał na swoim koncie osiem punktów, notując przy tym 64% skuteczności w przyjęciu (piłkę przyjmował 11-krotnie). Wcześniej spotkanie w wyjściowym składzie Szymon rozpoczynał 12 grudnia w Zawierciu.

4 – czteropunktowe prowadzenie objął zespół z Lubina w połowie trzeciego seta (16:12 dla Cuprum), jednak gdańszczanie szybko odrobili straty po punktowych atakach Szymona Jakubiszaka i Macieja Muzaja oraz skutecznych blokach Schotta i Nowakowskiego i wyrównali do 17:17. W końcówce tej partii, tak jak w dwóch pierwszych setach, gdańszczanie zdecydowanie kontrolowali grę i nie pozwolili przeciwnikowi na wydarcie choć jednego seta. Cztery punkty z rzędu od stanu 21:21 dokładali kolejno dwukrotnie Piotr Nowakowski (atak i as serwisowy), Patryk Niemiec (blok), a spotkanie zakończył skutecznym zatrzymaniem rywali na siatce Szymon Jakubiszak.

5 – pięć punktowych bloków zdobył w sobotnim starciu Piotr Nowakowski. Do tego dołożył dziewięć punktów z ataku, osiągając w tym elemencie gry aż 90% skuteczności, a także jednego asa serwisowego.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Siatkowka-Trefl-Gdansk-Cuprum-Lubin-3-0-Pewna-gra-zolto-czarnych-n132118.html.

Przed Treflem teraz dwa mecze wyjazdowe (z Greenyard Maaseik i ONICO Warszawa), a we wtorek 5 marca o godz. 20:30 gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Bilety na to spotkanie są już dostępne na www.gdanskielwy.pl.