26 lut

Trzy punkty zostają w Gdańsku!

Trefl Gdańsk pewnie wygrał z MKS-em Będzin 3:1. Choć będzinianie od początku tego roku zwyciężyli w sześciu z ośmiu meczów, dziś gdańszczanie wyraźnie dominowali na boisku. MVP spotkania wybrany został Bartosz Filipiak, zdobywca 24 punktów. Teraz przed Treflem wyjazd do Kędzierzyna-Koźla, a już za tydzień – w środę o 20:30 – gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE Ślepsk Malow Suwałki. Bilety w cenach od 10 do 30 zł czekają na www.gdanskielwy.pl.

Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:16)

Trefl Gdańsk: Filipiak 24, Janusz 6, Schott 6, Halaba 15, Crer 12, Grzyb 5, Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak 4, Sasak, Majcherski (libero)

MKS Będzin: Gunia 8, Dryja 6, Pająk 8, Sobański 8, Faryna 12, Sossenheimer 8, Potera (libero) oraz Buczek 1, Ratajczak 1, Superlak, Fornal 2, Macheta

MVP: Bartosz Filipiak

Widzów: 1800

Liczby meczu:

4 – cztery punkty zdobył na samym początku meczu środkowy Pablo Crer. Najpierw zaatakował skutecznie z krótkiej (3:2 dla Trefla), następnie dołożył blok (4:2), kolejną krótką (5:3) i asa serwisowego (6:3). Tego kilkupunktowego prowadzenia Trefl już nie oddał do końca pierwszej partii, którą pewnie wygrał do 19. Z kolei Argentyńczyk w całym meczu zdobył łącznie 12 oczek, w tym 3 blokiem.

4 – czteropunktową przewagę zbudowali będzinianie na początku drugiego seta (8:4 dla MKS-u) i choć gdańszczanie doganiali rywali na jedno „oczko” (10:9 dla MKS-u po skutecznym bloku „gdańskich lwów”), ci odskakiwali szczególnie wtedy, gdy w polu zagrywki był Grzegorz Pająk (16:11 po jego asie serwisowym). Trefl wyrównał stan starcia na 21:21 po potrójnym bloku i asie serwisowym Rubena Schotta, ale w polu zagrywki ponownie pojawił się Grzegorz Pająk i zakończył seta dwa punktami bezpośrednio z zagrywki (25:21 dla MKS-u, 1:1 w meczu).

9 – aż dziewięciopunktową przewagą Trefla zakończył się trzeci set meczu – 25:16. „Gdańskie lwy” odskoczyły w połowie seta, z 13:11 na 18:11, a przyczyniły się do tego i skuteczność Bartosza Filipiaka i błędy własne MKS-u. Gdańszczanie byli bardzo skuteczni w bloku w tej partii i także właśnie tym elementem zakończyli trzeciego seta, a skutecznością popisali się Grzyb, Janusz i Schott. W sumie w środowym meczu Trefl zdobył aż 18 punktowych bloków!

9 – obok 18 punktowych bloków gdańszczanie w środowym meczu dołożyli 9 asów serwisowych. 3 zanotował MVP spotkania Bartosz Filipiak, a dwa z nich w ostatniej partii spotkania. Czwarty set na początku miał wyrównany przebieg (10:10), ale od stanu 19:16 gdańszczanie już nie dali gościom zdobyć ani jednego „oczka”.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-MKS-Bedzin-3-1-n142563.html.