04 kw.

Trefl Gdańsk zwycięski w ostatnim domowym meczu rundy zasadniczej PlusLigi

Tuż przed meczem kibiców doszły kiepskie wieści z obozu „lwów” – Jordana Zaleszczyka kontuzja wykluczyła z gry do końca sezonu. To była ostatnia zła wiadomość tego dnia – Trefl Gdańsk bez większych problemów 3:0 odprawił beniaminka PlusLigi Exact System Hermapol Częstochowa. MVP spotkania został kapitan „lwów”, Lukas Kampa.

Mecz zaczął się od prowadzenia Trefla Gdańsk, gdy w polu serwisowym był Kewin Sasak, gospodarze wyszli na prowadzenie 4:1. Nie trwało to długo, blokiem wyrównał Dawid Dulski, a zaraz asem serwisowym popisał się Rafał Sobański. Wkrótce po bloku Damiana Koguta było już 9:12. Wówczas trener Trefla, Igor Juricić wziął czas, aby trochę uspokoić sytuację. Pomogło – w polu serwisowym znalazł się Sawicki i poczęstował gości soczystym asem. Przyjmujący Trefla powtórzył tę sztukę w końcówce seta i wyprowadził Trefla na prowadzenie 20:19. Pomylił się bardzo dobry dziś Dulski, grano na przewagi, ostatecznie set padł łupem gdańszczan po skutecznym bloku Patryka Niemca.

Drugi set od początku pod dyktando „lwów”. Sprytną „kiwką” popisał się niemiecki kapitan Lukas Kampa , gospodarze dobrze bawili się w tej partii, praktycznie nie mylili się w ataku Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki i Karol Urbanowicz, jak z rękawa obfitości sypały się asy serwisowe i bloki.

Trefl miał w tym meczu bardzo krótką ławką rezerwowych i grał bez zmian, a goście w drugim secie wprost przeciwnie – grali całą dwunastką zawodników wprowadzając zmienników. W tej sytuacji nie mogła dziwić wysoka wygrana gospodarzy – 25:14.

Trzeci i ostatni set rozpoczął się od przewagi gości z Częstochowy, którzy wyszli na prowadzenie 3:6. Nie trwało to długo, gdy w pole zagrywki wszedł Mikołaj Sawicki „lwy” zdobyły pięć kolejnych punktów i wyszły na prowadzenie 8:6. Karol Urbanowicz zablokował atak gości i było 14:11. Zaraz asem serwisowym popisał Jan Martinez Franchi i wygrana była o krok.

Meczem z Exactem System Hermapol Częstochowa Trefl Gdańsk zakończył mecze domowe w rundzie zasadniczej PlusLigi, w których osiągnął bilans 10-5. Brawo!

Na ostatni mecz rundy zasadniczej siatkarze Trefla wybiorą się do Rzeszowa, by w niedzielę o 14:45 zmierzyć się z tamtejszą Asseco Resovią. W ostatniej serii spotkań wyjaśni się czy „gdańskie lwy” będą finiszować na piątym czy szóstym miejscu przed fazą play-off. Na razie Trefl Gdańsk jest piąty, dwa punkty przed Bogdanką LUK Lublin.