20 wrz

Trefl Gdańsk wygrywa 3:0 na inaugurację PlusLigi!

Trefl Gdańsk, po zaledwie trzech i pół tygodnia okresu przygotowawczego, zwyciężył na inaugurację PlusLigi w Radomiu bez straty seta! Najlepszym zawodnikiem starcia wybrany został Mariusz Wlazły, autor 16 punktów. Teraz przed „gdańskimi lwami” pierwszy mecz przed własną publicznością – w piątek o godz. 20:30 Trefl podejmie w ERGO ARENIE Cuprum Lubin. Bilety na to spotkanie czekają na www.gdanskielwy.pl.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 11:25)

Cerrad Enea: Dryja 8, Kędzierski, Konarski 12, Josifow 6, Sander 5, Firszt 4, Masłowski (libero) oraz Pasiński 1

Trefl: Lipiński 11, Wlazły 16, Janusz 2, Reichert 8, Mordyl 4, Crer 11, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak

Trefl Gdańsk starcie z Cerradem Eneą rozpoczął w składzie Lipiński, Wlazły, Janusz, Reichert, Mordyl, Crer oraz Olenderek. Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, bowiem radomianie prowadzili czterema „oczkami” 8:4, jednak „gdańskie lwy” szybko dogoniły wynik i wyrównały rezultat przy stanie 11:11. Po chwili podopieczni Michała Winiarskiego prowadzili już 17:13, a świetnie prezentował się przede wszystkim Bartłomiej Lipiński. Przyjmujący powiększył jeszcze przewagę wykorzystując piłkę sytuacyjną na 21:15, a asa serwisowego przy stanie 22:16 zanotował Pablo Crer. Ostatecznie pierwszy set zakończył się do 19 dla „gdańskich lwów”.

Drugi set miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg, a do połowy tej partii gra toczyła się punkt za punkt (15:15). Czteropunktową przewagę (23:19) „gdańskie lwy” zbudowały po m.in. skutecznych atakach Pablo Crera, Bartłomieja Lipińskiego i Mariusza Wlazłego. Kropkę nad „i” w tej partii postawił z kolei Moritz Reichert i gdańszczanie wygrali do 21.

Trzeci set to istna dominacja Trefla. Już na początku gdańszczanie zbudowali sześciopunktową przewagę (11:5), a następnie tylko powiększali prowadzenie (21:9). Mecz z lewego ataku zakończył kapitan „gdańskich lwów” Mariusz Wlazły (25:11). Atakujący został także wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Zdobył w sumie 16 punktów, w tym 5 blokiem. W ataku zanotował 69% skuteczności. Po 11 „oczek” na swoich kontach zapisali Bartłomiej Lipiński i Pablo Crer, notując przy tym odpowiednio 50 i 78% skuteczności w ataku.

Teraz przed gdańszczanami pierwszy mecz przed własną publicznością. W piątek 25 września o godz. 20:30 Trefl podejmie w ERGO ARENIE Cuprum Lubin. Bilety na to starcie czekają w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl.

Pełna relacja z meczu punkt po punkcie znajduje się w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Cerrad-Enea-Czarni-Radom-TREFL-Gdansk-0-3-n148848.html.