Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
25 lip

Trefl Gdańsk nie wystartuje w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

W związku ze stwierdzeniem w piątek u jednego z siatkarzy Trefla Gdańsk dodatniego wyniku testu na SARS-CoV-2, Zarząd klubu wraz z władzami Polskiej Ligi Siatkówki podjął decyzję o wycofaniu drużyny ze startu w rozgrywkach plażowych PreZero Grand Prix. W miejsce „gdańskich lwów” na turnieju w Warszawie 1 sierpnia pojawi się pierwszoligowa drużyna LUK Politechniki Lublin.

Trefl Gdańsk w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki miał zmierzyć się w sobotę 1 sierpnia w stolicy z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, KGHM Cuprum Lubin oraz BKS-em Visłą Bydgoszcz. Z uwagi na stwierdzenie w piątek u jednego z zawodników zespołu dodatniego wyniku testu na SARS-CoV-2, Prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny wraz z Prezesem klubu Dariuszem Gadomskim podjęli decyzję o wycofaniu Trefla Gdańsk z tych rozgrywek. – Bezpieczeństwo graczy jest najważniejsze, dlatego wysyłamy nasze wsparcie do Gdańska. Jednocześnie wspólnie z prezesem klubu ustaliliśmy, że nie ma sensu ryzykować jakichś pośrednich rozwiązań i Trefl skupi się teraz na pełnym powrocie do zdrowia i rezygnuje z udziału w turnieju PreZero Grand Prix. W pełni rozumiemy decyzję i jeszcze raz podkreślam, że cała nasza liga jest z chłopakami z Gdańska – powiedział Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Zawodnicy testy na obecność SARS-CoV-2 będą przechodzić w większości w poniedziałek i wtorek, na wyniki czeka się do 48 godzin. W zależności od wyników będziemy podejmować wspólnie z sanepidem decyzje o ewentualnym powrocie do treningów. Skupiamy się więc teraz przede wszystkim na tym, by cała drużyna wróciła do pełni sił i byśmy mogli się dalej przygotowywać do sezonu PlusLigi – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

W miejsce Trefla Gdańsk w Warszawie 1 sierpnia pojawi się drużyna TAURON 1. Ligi – LUK Politechnika Lublin. – Trzymamy kciuki za występ lublinian w zmaganiach plażowych, a przede wszystkim mamy ogromną nadzieję, że nasz przypadek stwierdzenia SARS-CoV-2 będzie jedynym w tym sezonie i wszystkie rozgrywki będą mogły się odbywać zgodnie z planem – dodał prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni