Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
27 maj

Rafał Sobański nowym przyjmującym Trefla Gdańsk

W nowym sezonie Rafał Sobański będzie reprezentować barwy Trefla Gdańsk. Przyjmujący przenosi się do Gdańska z Częstochowy, gdzie po sezonie 2022/2023 z tamtejszą drużyną Exact Systems Hemarpol wywalczył awans do PlusLigi. – Bardzo się cieszę, że Rafał Sobański dołączył do naszego klubu. To bardzo doświadczony zawodnik, który na pewno wspomoże zespół swoimi umiejętnościami – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Rafał Sobański mierzy 195 cm wzrostu i w sierpniu skończy 33 lata. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie Piast Krotoszyn. Następnie w latach 2007-2010 szkolił się w młodzieżowych grupach Trefla Gdańsk jednocześnie ucząc się w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Przez sezony 2010/2011 i 2011/2012 grał w seniorskiej drużynie gdańskiego Trefla, z którą po pierwszych rozgrywkach wywalczył awans do PlusLigi. Z Gdańska został wypożyczony na rok do Ślepska Suwałki.

Przez kolejne lata reprezentował barwy takich zespołów jak: TKS Tychy, GKS Katowice, MKS Będzin, Gwardia Wrocław i Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Z katowickim GKS-em także wywalczył złoto pierwszej ligi i jednoczesny awans. Z częstochowską drużyną związany był przez dwa sezony. Rozgrywki 2022/2023 TAURON 1. Ligi zakończył ze złotym medalem i tym samym wraz z zespołem awansował do PlusLigi. W ubiegłym sezonie zagrał w 30 spotkaniach zdobywając łącznie 239 punktów.

– Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę wrócić do Gdańska. Cieszę się, że mogę kontynuować projekt, który zacząłem jeszcze w czasach, gdy uczęszczałem do gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Miasto, jak i Klub, są w moim sercu – zawsze chciałem tu wrócić i znów być częścią tej drużyny – mówi Rafał Sobański.Mam jasno postawione cele. Razem z drużyną stworzymy silny kolektyw, pokażemy nasz charakter i razem będziemy walczyć – zakończył Rafał Sobański.

Swojego zadowolenia nie kryje także Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Bardzo się cieszę, że Rafał Sobański dołączył do naszego klubu. To bardzo doświadczony zawodnik, który na pewno wspomoże zespół swoimi umiejętnościami. Taki gracz wprowadza dużo profesjonalizmu, stabilności i fachowości na treningach i w meczach. Rafał to także osoba, która swoim charakterem wnosi wiele dobrego do szatni. To naprawdę cenne wartości – mówi Dariusz Gadomski.

Rafał Sobański związał się z klubem rocznym kontraktem.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni