Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
07 lut

Piotr Orczyk zostaje w Treflu Gdańsk!

Przyjmujący Piotr Orczyk, który dołączył do gdańskiej drużyny przed dwoma sezonami, przedłużył kontrakt w Treflu Gdańsk. Zawodnik związał się z klubem nową, roczną umową. – Uważam, że jest to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Wierzę, że w następnym sezonie wspólnie dostarczymy wszystkim kibicom dużo pozytywnych, sportowych emocji i będziemy walczyć o najwyższe cele – mówi Piotr Orczyk.

Piotr Orczyk dołączył do Trefla Gdańsk w sezonie 2022/2023, po dwóch latach gry w Aluronie CMC Warcie Zawiercie. Przyjmujący dopiero w tym sezonie mógł w pełni pokazać swoje umiejętności, ponieważ rok wcześniej, w jednym z pierwszych meczów zerwał więzadło w prawym kolanie. Kontuzja ta wykluczyła go z gry na wiele miesięcy, jednak przez cały ten czas pozostawał on pod opieką wykwalifikowanego sztabu gdańskiej drużyny. Przyjmujący indywidualnie pracował z fizjoterapeutą Piotrem Ślugajskim i trenerem przygotowania fizycznego Wojciechem Bańbułą i to właśnie pod ich czujnym okiem wracał do pełnej sprawności. Od początku tego sezonu Piotr Orczyk prezentuje znakomitą formę i wielu spotkaniach jego wspaniała dyspozycja i determinacja przeważały o końcowych wynikach meczów.

Bardzo się cieszę, że kolejny sezon rozegram w Gdańsku. Pamiętam i nadal jestem wdzięczny za to, że kiedy zerwałem więzadła w kolanie w poprzednim sezonie, mogłem liczyć na wsparcie i opiekę ze strony klubu. To zaufanie, jakim zostałem obdarzony spowodowało, że postanowiłem przedłużyć kontrakt. Tym samym, chcę kontynuować swoją misję w gdańskim zespole oraz dać drużynie i gdańskim kibicom wszystko co najlepsze z mojej strony – mówi Piotr Orczyk. – Cała moja rodzina bardzo dobrze czuje się w Gdańsku. To właśnie tutaj, rok temu urodził się mój syn. Biorąc wszystkie te aspekty pod uwagę uważam, że jest to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Wierzę, że w następnym sezonie wspólnie dostarczymy wszystkim kibicom dużo pozytywnych, sportowych emocji i będziemy walczyć o najwyższe cele – zakończył Piotr Orczyk.

Swojego zadowolenia z przedłużenia kontraktu Piotra Orczyka nie kryje również Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk:

Bardzo się cieszę, że Piotr Orczyk zostaje w zespole na kolejny sezon. To dla nas ogromny powód do dumy i radości, gdyż Piotr stanowi nieodłączny element naszej drużyny. Od powrotu do pełnej sprawności po kontuzji Piotr nie tylko w pełni pokazuje swoje umiejętności sportowe, ale również niesamowite zaangażowanie i profesjonalizm – mówi Dariusz Gadomski. – Jego determinacja, ciężka praca i oddanie sprawiły, że stał się kluczowym graczem Trefla Gdańsk. Jestem przekonany, że dzięki przedłużeniu kontraktu będziemy mogli kontynuować naszą wspólną drogę ku osiągnięciu kolejnych sukcesów i wyznaczaniu następnych, wspólnych celów – zakończył Dariusz Gadomski.

Nowa umowa została podpisana na sezon 2024/2025.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni