Inauguracja sezonu 2022/2023! Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA
Kup bilet
07 paź

Pierwszy wyjazd „gdańskich lwów”

Aluron Virtu – podobnie jak „gdańskie lwy” – ma za sobą jedno spotkanie nowego sezonu. Na inaugurację siatkarze z Zawiercia podejmowali mistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Beniaminek – w którego szeregach występują świetnie znani z PlusLigi Grzegorz Bociek, czy Grzegorz Pająk – postawił rywalom trudne warunki, wygrywając drugą partię do 18, a w trzeciej walcząc na przewagi. Ostatecznie to jednak goście wywieźli z Zawiercia komplet punktów.

Trefl Gdańsk do pierwszego wyjazdu w nowym sezonie przystępuje po zwycięstwie nad ONICO Warszawa w ERGO ARENIE. W Zawierciu natomiast po raz pierwszy mają szansę wystąpić w żółto-czarnych barwach zagraniczni zawodnicy „gdańskich lwów” – Dan McDonnell, TJ Sanders i Brad Gunter. – Kwestia, czy wystąpimy już w niedzielę, to oczywiście decyzja trenera. Postaramy się nadrobić zaległości tak szybko, jak to możliwe i damy z siebie wszystko, by jak najprędzej wyjść na boisko – mówił tuż po przylocie do Gdańska rozgrywający reprezentacji Kanady, TJ Sanders.  

Dan McDonnell w Zawierciu może spotkać swojego kadrowego kolegę – środkowego reprezentacji USA Davida Smith’a, który także tuż przed niedzielnym spotkaniem dołączył do drużyny po udziale w mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Trener Andrea Anastasi spotka natomiast pod siatką swojego włoskiego przyjaciela – Emmanuela Zanini’ego, który przed sezonem 2017/2018 objął zespół Aluron Virtu.

Pierwszy gwizdek spotkania w zawierciańskiej hali w niedzielę o godz. 17. 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni