Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
27 paź

Młodzież wygrywa w niedzielę, w sobotę lepsi rywale

W sobotnich starciach ligowych druga ekipa juniorów młodszych oraz Trefl Lębork ulegli swoim przeciwnikom w czterech setach, za to niedzielne spotkania zakończyły się dla żółto-czarnych pomyślnie. Najpierw z wygranej cieszyli się pierwsi juniorzy, a następnie triumf na swoim koncie zapisali drudzy młodzicy.

Juniorzy młodsi zainaugurowali sezon meczem ze Starogardem Gdańskim. Prowadzenie w spotkaniu objęli przeciwnicy, wygrywając seta pewnie do 18, jednak kolejny z takim samym stosunkiem punktów padł łupem gdańszczan. W trzeciej partii ponownie lepsi byli siatkarze KaEmKi, natomiast w czwartej podopieczni Edwarda Pawluna dzielnie walczyli o przedłużenie losów spotkania. Set zakończył się na przewagi, jednak nie po myśli “gdańskich lwów” i starogardzianie wrócili do domów z kompletem punktów.

W drugoligowym starciu lęborczanie podejmowali zespół z Międzyrzecza, który już od początku pojedynku wyszedł na prowadzenie. Mimo kilku skutecznych bloków lęborczanom nie udało się doprowadzić do remisu, a od stanu 7:9 goście zaczęli powiększać swoją przewagę, wykorzystując kontry. Przeciwników nie wybiły z uderzenia zmiany, które przeprowadził trener Ariel Fijoł, i pewnie kroczyli do wygrania pierwszej partii. Ostatecznie Trefl uległ w niej 15:25.

Drugą odsłonę meczu żółto-czarni ponownie rozpoczęli od straty, lecz późniejsze trzy punkty zdobyte z rzędu pozwoliły im wyjść na prowadzenie 5:4. Kolejne akcje międzyrzeczanie zapisali na swoim koncie, znów uzyskując korzystny dla siebie wynik, ale szczelny blok gospodarzy sprawił, że po chwili był remis po 9. Niestety, nie na długo. Przy 9:14 szkoleniowiec Lęborka wykorzystał drugi czas, chcąc przerwać dobrą passę przeciwników. Ci jednak kontynuowali dobrą grę, skrupulatnie powiększając prowadzenie i zapisując na swoim koncie drugą partię.

W trzecim secie po skutecznych blokach zawodników z Pomorza oraz dobrych zagrywkach Janusza Wryczy siatkarze Ariela Fijoła prowadzili już 5:1, jednak po ich późniejszych błędach drużyna z Międzyrzecza doprowadziła do remisu. Po krótkiej walce punkt za punkt “lęborskie lwy” znów musiały odrabiać stratę. Przy stanie 19:20 trener przeciwników poprosił o przerwę, po której atak rywali zgasił potrójny blok w wykonaniu Igora Boguckiego, Jordana Zaleszczyka i Michała Inerowicza. Fantastyczna końcówka młodych żółto-czarnych poskutkowała wygraną 25:22.

Czwartą partię gospodarze rozpoczęli od straty 0:4. Co prawda blok duetu Zaleszczyk-Inerowicz pozwolił im odrobić dwa oczka, ale po chwili siatkarze Orła ponownie odskoczyli na bezpieczny dystans (9:14). Po mocnych serwisach Macieja Ptaszyńskiego Pomorzanie zbliżyli się na trzy punkty, ale skuteczniejsi w kontrach przeciwnicy nie zwolnili tempa, triumfując do 18 i w całym meczu 3:1.

W niedzielę na boisko wyszli najpierw pierwsi juniorzy, którzy udali się do Gdyni na pojedynek z tamtejszym KATS-em Alpatem. Siatkarze pod wodzą Mariusza Łobacza narzucili przeciwnikom swój styl gry i mimo wysokiego prowadzenia w setach, do końca nie stracili koncentracji, nie wypuszczając przeciwników z 15 oczek w każdej z partii.

Po południu w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu odbył się turniej ligi młodzików, którego gospodarzem była druga ekipa “gdańskich lwiątek”. Podopieczni Pawła Degucia zmierzyli się z MKS-em Korabem Puck oraz UKS-em Jasieniakiem Gdańsk. W starciu z pucczanami widać było zdecydowaną dominację żółto-czarnych, którzy pozwolili swoim rywalom zdobyć w sumie 14 punktów, w tym jedynie dwa w pierwszej partii. Więcej emocji dostarczyło drugie spotkanie, w którym o zwycięstwie zadecydował tie-break. Trefl najpierw objął prowadzenie w pojedynku, jednak później minimalnie uległ UKS-owi 24:26. Niestety, w trzecim secie starsi siatkarze z Jasieniaka poszli za ciosem i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając go do 7.

Wyniki:

II liga
Trefl Lębork – LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz 1:3 (15:25, 13:25, 25:22, 18:25)