29 kw.

Młodzicy z pewnym awansem do finału MP!

Najmłodsi siatkarze z Pomorza po przepustkę do finałowej rozgrywki, tak jak wcześniej ich najstarsi koledzy, udali się do Wrocławia. Tam półfinałowe starcia rozpoczęli od meczu z KS-em Metrem Warszawa. Pierwszego seta pewnie wygrali gdańszczanie, jednak w drugim warszawiacy podnieśli się, doprowadzając do tie-breaka. Ten ponownie z siedmiopunktową przewagą padł łupem podopiecznych Ariela Fijoła.

W drugim pojedynku, z Kędzierzynem-Koźlem, lepsza okazała się ekipa z Gdańska, a późniejsza wygrana gospodarzy sprawiła, że zarówno „młode lwy”, jak i wrocławianie awansowali do finału Mistrzostw Polski Młodzików. Niedzielny mecz pomiędzy tymi drużynami miał wyłonić zwycięzcę turnieju. Przyjezdni pokonali KS Gwardię 2:1, ale radość żółto-czarnych z triumfu nie była tak duża. Na początku drugiego seta kontuzji doznał jeden z kluczowych zawodników Trefla Gdańsk – Tytus Nowik. Teraz trenerzy zrobią wszystko, żeby młody siatkarz zdążył dojść do siebie przed finałem MP.

Oprócz obrońców tytułu i zespołu z Wrocławia o złoto Mistrzostw Polski Młodzików powalczą również: UKS Sparta AGH Kraków, UKMS MOS Wola Warszawa, SKPS Dunajec Nowy Sącz, TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych, Jastrzębski Węgiel oraz LMKS Żak Espadon Pyrzyce.

28 kwietnia wieczorem Trefl Lębork rozpoczął spotkanie z LUKS-em Wilkami Wilczyn o przedłużenie rywalizacji w play-offach II ligi. Pierwszy set podopieczni Edwarda Pawluna zapisali na swoim koncie, jednak kolejne nie potoczyły się już po ich myśli. Gospodarze starcia, podbudowani dwoma zeszłotygodniowymi zwycięstwami w Lęborku, wykorzystali atut własnej hali. Wygrali trzy kolejne partie i przypieczętowali awans do następnego etapu. Tym samym Pomorzanie kończą sezon na trzecim miejscu, powtarzając wynik sprzed roku.