14 mar

Młodzicy Trefla mistrzami i wicemistrzami Pomorskiego

Najmłodsze “gdańskie lwy” poszły w ślady starszych kolegów, po raz kolejny broniąc mistrzowskiego tytułu w swoim regionie. Drugi zespół żółto-czarnych wywalczył wicemistrzostwo, a brązowe medale zawisły na szyjach siatkarzy z Lęborka. W turnieju 1/8 mistrzostw Polski województwo pomorskie będzie reprezentować także UKS Gdyńska Akademia Siatkówki, który zajął czwarte miejsce oraz KalCargo KaEmKa Starogard Gdański, któremu przyznano dziką kartę.

Walka o medale mistrzostw Pomorza młodzików rozegrała się tym razem w hali 4 Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. W minioną niedzielę, 10 marca, w turnieju finałowym spotkały się dwie drużyny Trefla, SPS Lębork oraz UKS Gdyńska Akademia Siatkówki.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pawła Degucia kontynuowali zwycięską passę z fazy zasadniczej i zakończyli tę część sezonu jako mistrzowie województwa pomorskiego. Gładko wygrali najpierw z młodszymi “gdańskimi lwami”, potem z gdynianami, za to ostatni mecz z Lęborkiem przybrał nieco nieoczekiwany obrót. Uzyskawszy świetny wynik w pierwszym secie, w drugim trener żółto-czarnych wystawił skład rezerwowych, którzy, jak się chwilę później okazało, nie utrzymali poziomu gry swoich poprzedników, popełniali błędy, które bez skrupułów wykorzystywali siatkarze SPSu, czując szansę na doprowadzenie do tie-breaka. W połowie partii na boisku gospodarzy zameldowali się ponownie podstawowi gracze, którzy starali się zniwelować stratę, jednak również nie ustrzegli się przed pomyłkami. Końcówka była zacięta, gdańszczanie dogonili rywali, broniąc kilku piłek setowych, lecz ostatecznie wynik 26:24 trafił na konto gości i tym samym starsi młodzicy Trefla stracili pierwszy set w tegorocznej lidze. W trzeciej odsłonie spotkania po stronie “gdańskich lwów” podstawowi zawodnicy wrócili na boisko oraz na właściwe tory, pozostając niepokonaną ekipą w regionie.

Za to młodszy zespół Oskara Janiszewskiego, który stawia pierwsze kroki na pełnowymiarowym parkiecie, bez trwogi rywalizował ze starszymi kolegami. W efekcie pokonał SPS Lębork oraz UKS GAS. W meczu z gdynianami żółto-czarni przegrywali już 0:1, ale nie poddali się i wyrównali stan spotkania, wygrywając do 16. W zaciętej trzeciej partii szalę zwycięstwa na swoją stronę przełożyli siatkarze Trefla i razem z fantastycznie dopingującymi gdańskimi kibicami mogli cieszyć się z wywalczenia wicemistrzostwa Pomorza.

Brązowe medale wywalczyli lęborczanie, a UKS Gdyńska Akademia Siatkówki zakończył zmagania tuż za podium. W centralnym etapie rozgrywek dany klub może reprezentować jedna drużyna, dalej zagra tylko pierwszy młodzik. Oprócz finalistów mistrzostw regionu do 1/8 MP zakwalifikowała się też ekipa KalCargo KaEmKa Starogard Gdański, której przyznano dziką kartę.