14 lut

Mistrzowie lepsi od Trefla Gdańsk. “Gdańskie lwy” nie zagrają w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski

Trefl Gdańsk dwukrotnie zdobywał Puchar Polski, w latach 2015 i 2018 – trzeciego triumfu nie będzie w tym roku. Lider PlusLigi i mistrz Polski Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 “gdańskie lwy” w ćwierćfinale Pucharu Polski. Trefl odpada z dalszych rozgrywek nie zagra w Krakowie 2-3 marca.

Mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Trefla Gdańsk – gospodarze wyszli na prowadzenie 4:0, już wtedy trener Igor Juricić był zmuszony poprosić o przerwę na żądanie. Blokowany był rewelacyjny ostatnio Aleks Nasevich, ale gdy w pole serwisowe wszedł Jordan Zaleszczyk pięć kolejnych punktów zdobyli gdańszczanie. Niestety, zgodnie z prawem serii potem to mistrzowie Polski zdobyli pięć kolejnych oczek. Na środku siatki naszych zawodników blokował reprezentant Polski, Norbert Huber, a po jego asie serwisowym było 18:14 dla Jastrzębskiego Węgla.  Gospodarze lepiej serwowali i ostatecznie w pierwszej partii odnieśli zwycięstwo 25:20.

Drugi set zaczął się według podobnego scenariusza do pierwszego. Utrzymywała się minimalna przewaga gospodarzy. Po asie serwisowym Jurija Gladyra Jastrzębie prowadziło 11:7. Wreszcie odblokował się Nasevich, po którego ataku “gdańskie lwy” zmniejszyły deficyt do dwóch punktów – było tylko 19:21. W końcówce partii to faworyzowani gospodarze byli górą, drugi set zakończył się identycznym wynikiem jak pierwszy – 25:20

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Gdańszczanie doprowadzili do remisu, po 12. Potem trzy kolejne punkty zdobyli jastrzębianie. As serwisowy Jana Martineza Franchi zmniejszył przewagę mistrzów Polski. Asem zrewanżował się Tomasz Fornal i było już 22:17 dla Jastrzębia. W pole serwisowe wszedł Nasevich, wówczas Trefl zdobył kilka punktów, ale to aktualny lider PlusLigi ostatecznie triumfował 25:21 i w całym meczu 3:0.

MVP Benjamin Toniutti

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Fornal 13, Szymura 13, Huber 12, Patry 12, Gladyr 6, Toniutti 1, Popiwczak (l.) – Sclater 2, Skruders 0.

Trefl Gdańsk: Sawicki 14, Nasevich 11, Martinez Franchi 7, Niemiec 5, Zaleszczyk 2, Kampa 1, Koykka (l.)  – Sasak 1, Czerwiński 0.

Drużyna Trefla Gdańsk zagra w kolejnym meczu PlusLigi w niedzielę z Projektem w Warszawie. “Gdańskie lwy” wrócą do ERGO ARENY w niedzielę 25 lutego, by o 17:30 zmierzyć się ze Ślepskiem Malow Suwałki. Bilety są już dostępne na www.gdanskielwy.pl.