NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
24 Paź

Michał Winiarski przed debiutem, Wojciech Grzyb przed 20-stym sezonem – czas na inaugurację!

Trefl Gdańsk w niedzielę 27 października o godz. 17:30 rozpoczyna sezon 2019/2020 PlusLigi. „Gdańskie lwy” w swym pierwszym meczu podejmą w ERGO ARENIE PGE Skrę Bełchatów. Wydarzenie to będzie wyjątkowe z wielu powodów. W roli pierwszego szkoleniowca w meczu tym zadebiutuje trener Michał Winiarski, Wojtek Grzyb rozpocznie swój 20-sty sezon w PlusLidze, a Trefl Gdańsk zainauguruje 15-sty sezon klubu! Bilety czekają na www.gdanskielwy.pl.

Po 10 tygodniach okresu przygotowawczego Trefl Gdańsk w najbliższą niedzielę zainauguruje sezon 2019/2020 PlusLigi. Gdańszczanie w swym pierwszym meczu podejmą w ERGO ARENIE PGE Skrę Bełchatów. – Przede wszystkim cieszę się, że przez cały okres przygotowawczy nie dotykały nas kontuzje, mam cały zespół do dyspozycji. Przepracowaliśmy ciężko dziewięć tygodni, teraz trwa ostatni, dziesiąty. Każdy sparing pokazywał mi, w którym miejscu jesteśmy. Pięciosetowe spotkania kontrolne zawsze są tak naprawdę dla nas trenerów największym materiałem szkoleniowym. My kilka takich rozegraliśmy, były wśród nich porażki, były zwycięstwa, natomiast nie to było w tym okresie najważniejsze. Najważniejsze było poznanie zespołu, poznanie chłopaków, poznanie ich zachowania w rytmie meczowym. Bardzo czekam na ligę, bo chcę do końca poznać swój zespół i zobaczyć, jak będzie się zachowywał w momencie, gdy gra toczy się już o punkty – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski. – Nie mogę się doczekać debiutu przed kibicami w ERGO ARENIE – dodaje szkoleniowiec.

Najbliższy sezon będzie wyjątkowy dla Wojciecha Grzyba. Środkowy Trefla nadal będzie pełnić rolę kapitana drużyny, ale najważniejsze jest to, że nadchodzące rozgrywki będą jego 20-stym sezonem w PlusLidze! Gdy Wojtek w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn debiutował w lidze, najmłodszego z „gdańskich lwów”, również grającego na pozycji środkowego, Karola Urbanowicza… nie było jeszcze na świecie! „Młodszy” od kariery Wojciecha Grzyba jest także Trefl Gdańsk – najbliższe rozgrywki będą 15-stym sezonem istnienia klubu. – Jestem bardzo głodny grania, chcę dać drużynie jak najwięcej, zobaczymy jak będę  się wkomponowywał w koncepcję trenera. Ja jestem gotowy na wszelkie wyzwania – mówi Grzyb. – Mamy bardzo wyrównany skład, bardzo ciekawych zawodników na każdej pozycji i to powoduje, że na treningach mamy wyrównaną rywalizację – dodaje środkowy.

Dla trenera Winiarskiego niedzielny mecz będzie także o tyle szczególny, że to właśnie w PGE Skrze spędził najwięcej czasu w swojej karierze. – Wraz z trenerem Piazzą trenowałem PGE Skrę przez ostatnie dwa sezony i oczywiście niektóre zachowania zawodników znam i naturalnie będę starał się to wykorzystać, natomiast zdajemy sobie sprawę, jakim zespołem jest Skra. Z pewnością aspirują do mistrzostwa Polski, mają bardzo doświadczonych zawodników i na pewno będziemy musieli zagrać dobre spotkanie, żeby im się przeciwstawić. Pamiętam mecze, kiedy przyjeżdżałem do ERGO ARENY jako zawodnik Skry i niestety przegrywaliśmy. Chciałbym, żeby te negatywne wspomnienia, czyli te przegrane, były teraz dla mnie tymi szczęśliwymi, czyli wygranymi – powiedział trener Winiarski.

Niedzielny mecz szykuje się także jako wyjątkowe wydarzenie z racji na wysoką frekwencję. Starcia z bełchatowianami zawsze elektryzują trójmiejską publiczność i już teraz wiadomo, że frekwencja będzie podobna do marcowego, kosmicznego meczu z Zenitem Kazań. – Jestem przekonany, że kibice są w stanie nam pomóc, są w stanie nas ponieść do bardzo dobrej gry. Mam nadzieję, że na tym najbliższym meczu pojawią się bardzo licznie, bo dla sportowca nie ma nic piękniejszego, jak granie dla dużej publiczności. Zapraszam wszystkich i nie mogę się doczekać – zakończył kapitan Wojciech Grzyb.

Bilety na niedzielne starcie są dostępne na www.gdanskielwy.pl, a także w kasach ERGO ARENY oraz punktach partnerskich – Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Klubowa kasa nr 4 w ERGO ARENIE otwarta będzie w piątek 25 października od godz. 16 do 19 oraz w niedzielę w dniu meczu od 13:30. Podczas niedzielnego spotkania przy boisku w ERGO ARENIE czekać będą oczywiście atrakcje dla najmłodszych – dmuchaniec Stadionu Energa, kącik zabaw Trefla oraz boisko do mini siatkówki.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni