Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
25 mar

Lukas Kampa zostaje w Gdańsku!

Rozgrywający Lukas Kampa przedłużył kontrakt w Treflu Gdańsk. Zawodnik związał się z klubem nową, roczną umową. – Moim celem było przedłużenie kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie otrzymałem zaufanie od klubu – mówi Lukas Kampa.

Lukas Kampa dołączył do Trefla Gdańsk w sezonie 2021/2022, po pięciu latach gry w Jastrzębskim Węglu. Lukas Kampa od samego początku stał się bardzo ważnym elementem gdańskiej drużyny. Od tego sezonu Niemiec pełni także funkcję kapitana zespołu. Rozgrywający ma na swoim koncie sporo sukcesów, m.in.: siedem medali mistrzostw kraju, a także tytuły najlepszego gracza na swojej pozycji podczas mistrzostw świata 2014 oraz kontynentalnych kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020. Tego lata ponownie czeka na niego wyzwanie z reprezentacją Niemiec podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Lukas Kampa zadecydował, że kolejny ligowy sezon spędzi w stolicy Pomorza. Rozgrywający stale podkreśla, że wybór Trefla spowodowany jest zarówno atmosferą panującą w drużynie, jak i możliwościami, jakie stwarza Gdańsk dla niego i jego rodziny. – Oczywiście bardzo się cieszę, że mogę zostać w Gdańsku na kolejny rok. Moim celem było przedłużenie kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie otrzymałem zaufanie od klubu – mówi Lukas Kampa– Nadal mam wielkie sportowe cele i na boisku dam z siebie wszystko, abyśmy mogli wspólnie przeżywać wielkie chwile. Atmosfera i klimat panujące w zespole i klubie są wyjątkowe i niespotykane. Jestem wdzięczny i dumny, że kolejny rok będę mógł reprezentować barwy gdańskiego Trefla – dodaje Kampa.

– Mieszkamy w Gdańsku już od  kilku lat i nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla mnie i mojej rodziny. Tu jest nasz dom, tu jest nasze życie. Nasi synowie chodzą tu do szkoły, mamy wielu znajomych, a mieszkanie nad morzem to spełnienie naszych marzeń – zakończył Lukas Kampa.

Swojego zadowolenia z przedłużenia kontraktu Lukasa Kampy nie kryje również Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk:

Jestem niezmiernie zadowolony z przedłużenia kontraktu z Lukasem, który jest kluczowym zawodnikiem naszego zespołu. Jego umiejętności, doświadczenie i determinacja są nieocenione na boisku, a także w szatni, gdzie pełni rolę lidera. Dziękujemy Lukasowi za zaufanie i zaangażowanie oraz za wspólną wizję sukcesu. Jesteśmy pewni, że kolejny sezon przyniesie nam wiele radości – komentuje Dariusz Gadomski.

Nowy kontrakt Lukasa Kampy obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni