19 lut

Kadeci ze złotem i srebrem mistrzostw Pomorza

Żółto-czarni młodzieżowcy mogą cieszyć się z kolejnych medali dołączonych do swojej kolekcji. Przed tygodniem informowaliśmy o dominacji w województwie gdańskich juniorów – pierwsza drużyna obroniła tytuł mistrza, a druga została wicemistrzem. Teraz podwójną radość kibicom sprawili kadeci Trefla. Brązowy medal ponownie przypadł GKS-owi Stoczniowcowi Gdańsk, a na czwartym miejscu uplasował się SPS Lębork.

Podobnie jak w przypadku juniorów starsi kadeci również byli murowanymi faworytami do zdobycia złota w województwie. W pierwszym etapie podopieczni Ariela Fijoła nie przegrali żadnego spotkania, tracąc jedynie dwa sety w całej rywalizacji ligowej, i z kompletem punktów przystąpili do pomorskiego turnieju finałowego. Z drugiego miejsca awansował SPS Lębork, z trzeciego GKS Stoczniowiec Gdańsk, a czwartymi finalistami byli młodsi żółto-czarni.

Finał Wojewódzki Kadetów rozpoczął się w piątek, 15 lutego, pojedynkiem dwóch ekip „gdańskich lwów” i zakończył pewnym zwycięstwem siatkarzy Ariela Fijoła. Więcej emocji w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu dostarczyło późniejsze starcie lęborczan z GKS-em Stoczniowcem. Po pierwszych dwóch setach wygranych przez gdańszczan wydawało się, że w trzecim postawią kropkę nad „i”. Jednak wtedy trener Jarosław Pruski zdecydował się na zmiany, które najpierw pozwoliły jego drużynie wyrównać stan spotkania, a po kolejnych 20 minutach przechylić szalę zwycięstwa na stronę SPS-u.

W sobotę jako pierwsze w hali przy ulicy Kołobrzeskiej zmierzyły się ekipy Lęborka i Trefla Gdańsk II. To spotkanie zakończyło się zdecydowanie po myśli zespołu Mariusza Łobacza, który potrzebował trzech partii, żeby pokonać przyjezdnych. Taki sam wynik zapisano na tablicy po meczu pierwszych żółto-czarnych, którzy pozwolili rywalom ugrać kolejno 16, 16 i 10 punktów.

GKS Stoczniowiec i młodsze „gdańskie lwy” otworzyły ostatni dzień finałowych zmagań. Trzeba przyznać, że był to najbardziej emocjonujący pojedynek. Wyłonił triumfatora dopiero po tie-breaku, z którego to goście wyszli z tarczą. Jak się potem okazało, szczęście uśmiechnęło się jednak do drugiego zespołu żółto-czarnych, bowiem lepszy stosunek setów zapewnił im wicemistrzostwo Pomorza. Zdecydowanie szybciej zakończył się mecz pomiędzy lęborczanami a pierwszym Treflem. Podopieczni Ariela Fijoła wygrali 3:0, broniąc mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem. Medal brązowy przypadł GKS-owi, a SPS zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinałach Pomorze mogą reprezentować trze ekipy, w tym jedna z danego klubu, dlatego oprócz Trefla Gdańsk I i GKS-u Stoczniowca także lęborczanie kontynuują rywalizację w mistrzostwach Polski.

Wyniki Finału Wojewódzkiego Kadetów:

piątek
Trefl Gdańsk I – Trefl Gdańsk II 3:0 (25:17, 25:7, 25:19)
GKS Stoczniowiec Gdańsk – SPS Lębork 2:3 (25:22, 25:14, 19:25, 23:25, 11:15)

sobota
Trefl Gdańsk II – SPS Lębork 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)
Trefl Gdańsk I – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:16, 25:16, 25:10)

niedziela
GKS Stoczniowiec Gdańsk – Trefl Gdańsk II 3:2 (25:22, 25:27, 21:25, 25:19, 15:12)
SPS Lębork – Trefl Gdańsk I 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)