23 paź

Juniorzy i kadeci ze zwycięstwami

Sobotnie zmagania rozpoczęli kadeci. Najpierw w wyjazdowym meczu Trefl Gdańsk II zmierzył się z SKS-em Starogardem Gdańskim. Trzeba przyznać, że spośród wszystkich pojedynków tej kolejki lig wojewódzkich z udziałem młodych „gdańskich lwów” to spotkanie było najbardziej zacięte. O ile w pierwszych dwóch setach walka była dość wyrównana i gospodarze próbowali dotrzymać kroku Treflowi, o tyle w ostatnim ulegli już wyraźnie – do 13.

Natomiast godzinę na pokonanie zespołu z Gdyni potrzebowali kadeci Ariela Fijoła, którzy w całym spotkaniu pozwolili siatkarzom KATS-u Alpatu zdobyć 36 punktów. Podobnie wyglądało niedzielne starcie pomiędzy tymi drużynami w lidze juniorów. Kolejną wygraną do zwycięskiego worka dołożyli zawodnicy Adama Miotka, pokonując w Pucku miejscowy MKS Korab bez straty seta.

Jedyną drużyną, która przełknęła gorycz porażki jest Trefl Lębork. Podopiecznym Edwarda Pawlun nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy, a zatrzymał ich GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz, który nie pozwolił zawodnikom z Pomorza ugrać choćby jednej partii. Najbliżej triumfu lęborczanie byli w drugiej odsłonie meczu, która zakończyła się na przewagi, ostatecznie 31:29 dla gospodarzy. To oznacza spadek na trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącej ekipy z Międzyrzecza oraz drugiej Noteci.