MECZ Z KIBICAMI NA ZAKOŃCZENIE SEZONU! SALA TRENINGOWA ERGO ARENY, WSTĘP WOLNY
Kup bilet
07 cze

Jan Martinez Franchi przyjmującym Trefla Gdańsk

Reprezentant Argentyny, brązowy medalista ligi belgijskiej, przyjmujący Jan Martinez Franchi, w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. – Bardzo się cieszę, że Jan dołącza do Trefla Gdańsk. Wiem, że podczas ostatnich dwóch sezonów w Belgii zwrócił na siebie uwagę topowych trenerów również z PlusLigi – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem.

Jan Martinez Franchi ma 24 lata i mierzy 190 cm. Urodził się w Buenos Aires, a siatkarską karierę rozpoczął w oddalonym o 300 km od stolicy Bolivar. Tam w sezonie 2018/2019 występował w jednej drużynie z dobrze znanym w Gdańsku Pablo Crerem i sięgnął po złoto ligi argentyńskiej. Kolejny sezon – 2019/2020 – rozegrał w Brazylii w Rio de Janeiro. Następnie podpisał swój pierwszy kontrakt w Europie – w rozgrywkach 2020/2021 oraz 2021/2022 reprezentował barwy Greenyard Maaseik, z którym zdobył  srebro i brąz ligi belgijskiej.

Bardzo się cieszę, że Jan dołącza do Trefla Gdańsk. Wiem, że podczas ostatnich dwóch sezonów w Belgii zwrócił na siebie uwagę topowych trenerów również z PlusLigi, także tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że wybrał Gdańsk. Mam nadzieję, że przenosiny do Trefla będą dla niego kolejnym bodźcem do rozwoju. Wszystkich kibiców zachęcam także do trzymania kciuków za naszego nowego przyjmującego w kadrze Argentyny. W pierwszym meczu Ligi Narodów Argentyńczycy zmierzą się z Polakami, czyli może nas czekać starcie Martinez kontra Urbanowicz – mówi z uśmiechem prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Martinez w reprezentacji Argentyny występował zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i drużynie seniorskiej. Na swoim koncie ma m.in. złoto Igrzysk Panamerykańskich, jak i dwa wicemistrzostwa Ameryki Południowej. Obecnie trener Marcelo Mendez powołał go do reprezentacji na Ligę Narodów.

Wybrałem Gdańsk, ponieważ uważam, że Trefl to świetny klub, we wspaniałym mieście. To idealna możliwość dla mnie do zrobienia kolejnego kroku w karierze, u boku świetnych zawodników. Stanie się częścią polskiej PlusLigi to dla mnie ważny etap i chcę tę szansę jak najlepiej wykorzystać – mówi Jan Matinez Franchi, nowy przyjmujący Trefla Gdańsk. – W sezonie 2018/2019 grałem w jednym klubie z Pablo Crerem, następnie on trafił do Trefla. Oczywiście pytałem go o klub, wypowiadał się w samych superlatywach, więc to była łatwa decyzja. Zapytałem też Facundo Conte, mojego dobrego kolegę z reprezentacji, Facu również i o lidze i o polskich kibicach mówił same pozytywne rzeczy. Do tej pory poza Argentyną grałem w klubach z Brazylii i Belgii. Myślę, że polska liga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, więc taki też był mój cel, by stać się jej częścią – dodaje Argentyńczyk.

Jan Martinez Franchi związał się z klubem rocznym kontraktem.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni