Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
13 lis

“Gdańskie lwy” nie zwalniają tempa. We wtorkowy wieczór zagrają w Bełchatowie kolejny ligowy mecz

Przed drużyną Trefla Gdańsk kolejne plusligowe spotkanie. We wtorek, 14 listopada o 20:30 gdańszczanie zmierzą się z drużyną PGE GiEK Skry Bełchatów. Będzie to szósty mecz „gdańskich lwów”, a transmisję tego spotkania będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

Chociaż od startu nowego sezonu minęły dopiero trzy tygodnie, to zespół Trefla Gdańsk rozegrał już pięć spotkań. Ostatni mecz gdańszczanie zagrali w ubiegły piątek w Lublinie, a już w poniedziałek rano pojadą do Bełchatowa na kolejne ligowe starcie. Mimo, że minionego spotkania siatkarze Trefla nie mogą zaliczyć do wygranych, to z Lublina zdołali wywieźć jeden, ważny punkt.

Mecz szóstej kolejki drużyna Trefla rozegra już w najbliższy wtorek. Tego dnia „gdańskie lwy” zmierzą się z drużyną prowadzoną przez Andreę Gardiniego – PGE GiEK Skrą Bełchatów. Po drugiej stronie siatki staną m.in.: atakujący Dawid Konarski, rozgrywający Grzegorz Łomacz oraz przyjmujący Mateusz Mika i Bartłomiej Lipiński.

Mecze z drużyną z Bełchatowa są zawsze ekscytujące. Skra to utytułowany i solidny klub. Pomimo dużej przebudowy wiem o tym, że nie będzie to łatwy mecz. W dodatku bełchatowska hala nie sprzyja przyjezdnym – mówi Patryk Niemiec, środkowy Trefla Gdańsk. –Myślę, że musimy być gotowi na mocne zagrywki, a także na dobrze ustawiony blok bełchatowian. W tym meczu musimy skupić się na naszej grze. Lubimy bawić się siatkówką i mamy solidne argumenty na to, żeby wygrać. Potrafimy skutecznie bronić się przed atakami przeciwników, wyprowadzać efektywne kontrataki i zamierzamy to pokazać – zakończył Patryk Niemiec.

PGE GiEK Skra Bełchatów to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich. Na swoim koncie ma dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów oraz cztery Superpuchary. Bełchatowska drużyna ma na swoim koncie także występy i sukcesy na arenie międzynarodowej. PGE GiEK Skra dwukrotnie została klubowym wicemistrzem świata oraz raz zdobyła brązowy medal tych rozgrywek. Bełchatowski klub czterokrotnie stawał również na podium elitarnej Ligi Mistrzów

W ostatnim sezonie obie drużyny zmierzyły się ze sobą dwa razy, w ramach 4 i 19 kolejki PlusLigi. Oba starcia zakończyły się wynikiem 3:1, jednak pierwsze z nich wygrali bełchatowianie, a w rewanżu zwyciężyli gdańszczanie. W tym sezonie drużyna PGE GiEK Skry Bełchatów rozegrała cztery mecze zdobywając cztery punkty i obecnie plasuje się na 12 miejscu ligowej tabeli. Natomiast zespół Trefla po pięciu spotkaniach lokuje się na trzecim miejscu z dorobkiem trzynastu punktów. We wtorkowy wieczór zapowiada się emocjonujące, siatkarskie widowisko.

Myślę, że drużyna z Bełchatowa pomimo problemów, z którymi się boryka, ma tę przewagę, że gra u siebie. Wiadomo, atut własnej hali pomaga. Spodziewam się trudnego meczu, który będzie najtrudniejszym, jaki do tej pory rozgrywaliśmy. Mam jednak nadzieję, że wygramy i przywieziemy punkty – skomentował Kamil Droszyńki.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk – wtorek, 14 listopada, 20:30 – transmisja w Polsacie Sport

Następne domowe spotkanie Trefla Gdańsk już w sobotę, 18 listopada o 17:30! Tego dnia “gdańskie lwy” podejmą drużynę Projektu Warszawa. Bilety i karnety są cały czas dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni