Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
08 mar

Gdańscy juniorzy 10. raz z rzędu zagrają w finale mistrzostw Polski!

Trzydniowa rywalizacja w turniejach półfinałowych, które odbyły się w dniach 3-5 marca br., wyłoniła osiem najlepszych zespołów juniorskich, które awansowały do finałowego etapu mistrzostw Polski. Wśród nich miejsce wywalczył Trefl Gdańsk, wygrywając zmagania w Rzeszowie.

W stolicy Podkarpacia odbył się turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorów grupy III, w którym podopieczni Wojciecha Grzyba i Edwarda Pawluna rywalizowali z miejscowym AKSem Resovią, SUKSSem Suwałki oraz Aluronem CMC Wybickim Kielce o dwie przepustki do finału. Pozostałe zmagania toczyły się w Warszawie (grupa I), Jastrzębiu-Zdroju (grupa II) i Poznaniu (grupa IV).

Inauguracyjny pojedynek z SUKSSem Suwałki rozpoczął się po myśli „gdańskich lwów”. Gdy po niespełna godzinie na tablicy widniał wynik 2:0 w setach dla gdańszczan, które wygrali do 15 oraz 10, można było przypuszczać, że trzecia partia okaże się tą ostatnią. Niestety w szeregi siatkarzy Trefla wkradło się chwilowe rozprężenie, które skrzętnie wykorzystali rywale, przedłużając pojedynek. Na szczęście w czwartej partii mistrzowie Pomorza wrócili na właściwe tory, zapisując na swoim koncie ważne zwycięstwo.

Mecz z Kielcami był już bardziej wyrównany, jednak podopieczni Wojciecha Grzyba pilnowali już wyniku w poszczególnych odsłonach spotkania. Nawet gdy rywale odskakiwali na kilka punktów w początkowej fazie seta, gdańszczanie stopniowo niwelowali stratę i wychodzili na prowadzenie, w rezultacie zamykając starcie w trzech setach. Późniejszy drugi triumf gospodarzy zapewnił obu drużynom miejsca w finałowej rozgrywce już w sobotę.

Stawką niedzielnego spotkania Trefla z Resovią był awans do najważniejszego etapu mistrzostw kraju z pierwszego miejsca. Jak się potem okazało, przyniosło ono najwięcej emocji, których kibice mogli doświadczać aż przez pięć setów. Podczas ponaddwugodzinnego widowiska nie zabrakło twardej walki oraz efektownych i efektywnych zagrań po obu stronach siatki, a także zwrotów akcji, bowiem „gdańskie lwy” prowadziły w całym pojedynku już 2:0, jednak rzeszowianie nie dali za wygraną, doprowadzając do tie-breaka po niesamowitej końcówce czwartego seta, w której obronili dwie piłki meczowe. Piąta odsłona należała już do Pomorzan i to oni triumfowali w swoim półfinałowym turnieju.

7 marca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie uczestników dwóch grup finałowych. Żółto-czarni rozpoczną walkę o medale od starć z KSem Metrem Warszawa, Eneą Energetykiem Poznań oraz KSem Lechią Tomaszów Mazowiecki TCS, który jest również gospodarzem całej imprezy. W drugiej grupie zagrają: BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz, UMKS MOS Wola Warszawa, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel i AKS V LO Rzeszów. Po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów, a trzecim i czwartym zespołom pozostaną mecze o miejsca 5-8. Zmagania potrwają od 14 do 18 marca.

Skład „gdańskich lwów” podczas 1/2 mistrzostw Polski juniorów:
rozgrywający: Marcel Kapuściński (nr 6), Ziemowit Stach (20, kapitan)
atakujący: Wojciech Więcławski (1), Damian Breszka (4), Kamil Krasiński (7)
przyjmujący: Piotr Kuras (9), Jakub Jeżewski (10), Michał Grzyb (12), Bartłomiej Potrykus (14)
środkowi: Mateusz Żak (3), Kacper Myśków (5), Igor Galiński (8), Aleksander Juszczyk (15)
libero: Szymon Adamczyk (13), Oskar Woźny (19)
rezerwowi: Paweł Landowski, Daniel Rigga
sztab: Wojciech Grzyb (I trener), Edward Pawlun (II trener), Dawid Woźny (statystyk), Anna Patkowska (fizjoterapeuta).

Wyniki 1/2 mistrzostw Polski juniorów (grupa III):
3.03
AKS V LO Rzeszów – Aluron CMC Wybicki Kielce 3:0 (25:11, 25:17, 25:15)
SUKSS Suwałki – Trefl Gdańsk 1:3 (15:25, 10:25, 25:23, 12:25)

4.03
Aluron CMC Wybicki Kielce – Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 18:25, 19:25)
AKS V LO Rzeszów – SUKSS Suwałki 3:0 (25: 21, 25:18, 25:15)

5.03
SUKSS Suwałki – Aluron CMC Wybicki Kielce 3:1 (25:21, 12:25, 25:22, 25:18)
Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 3:2 (25:23, 25:23, 18:25, 27:29, 15:8)

Klasyfikacja końcowa 1/2 mistrzostw Polski juniorów (grupa III):
1. Trefl Gdańsk – awans do finału MP
2. AKS Resovia Rzeszów – awans do finału MP
3. SUKSS Suwałki
4. Aluron CMC Wybicki Kielce

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni