26 mar

Dobre granie w Rzeszowie zakończone dla Asseco Resovii

To były cztery sety dobrej gry, bardzo długich wymian i pełne emocji, a ostatecznie na swoją korzyść niedzielne starcie rozstrzygnęli gospodarze, będący jednocześnie liderem ligowej tabeli. Asseco Resovia pokonała Trefla 3:1 (25:27, 25:22, 25:18, 28:26), ale dwa sety kończące się na przewagi są najlepszą wizytówką tego spotkania. Gdańszczanie wracają teraz do stolicy Pomorza, gdzie w niedzielę 2 kwietnia o 18:00 podejmą w ERGO ARENIE Projekt Warszawa w ramach ostatniego meczu w rundzie zasadniczej. Bilety na to wydarzenie czekają w cenach od 15 do 49 zł na www.gdanskielwy.pl.

Mecz w Rzeszowie rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Resovia prowadziła nawet 13:6 i 22:18. Gdańszczanie rzucili się jednak w pogoń za gospodarzami, a największy udział w dogonieniu rywali miał Lukas Kampa – to przy jego zagrywce Trefl zdobył 5 punktów z rzędu i najpierw zrównał się z przeciwnikiem, a następnie go przegonił i wygrał premierową odsłonę 27:25. To zwiastowało wielkie emocje w kolejnych setach i tak też było. Kolejne partie przez dłuższą część toczyły się punkt za punkt, a przede wszystkim były pełne bardzo długich wymian, w których obie drużyny imponowały swoimi obronami. To zdecydowanie podobało się kibicom – i tym zgromadzonym w hali i tym przed telewizorami. Zachwycały także bloki Asseco Resovii, których gospodarze zanotowali aż 13, ale dużo radości sprawiały też asy serwisowe, które były z kolei częstsze po stronie gdańszczan. Ostatecznie jednak to Asseco Resovia wygrała mecz 3:1, ale spotkanie to było pokazem naprawdę bardzo dobrej gry po obu stronach siatki. Przed drużynami teraz ostatnie mecze w rundzie zasadniczej PlusLigi. Rzeszowianom pozostał mecz w Katowicach, natomiast gdańszczanie w niedzielę 2 kwietnia o 18:00 podejmą w ERGO ARENIE Projekt Warszawa. Szykuje się więc kolejny, emocjonujący spektakl, tym razem ze wsparciem swoich kibiców! Bilety na starcie ze stołeczną ekipą czekają w cenach od 15 do 49 zł na www.gdanskielwy.pl.