Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
19 sty

Co za zwycięstwo! 3 punkty z mistrzem Polski!

15 asów serwisowych, 60% skuteczności w przyjęciu i rozgrywający wyróżniony statuetką MVP, a to wszystko przy wsparciu 4150 kibiców! Czwartkowe popołudnie w ERGO ARENIE należało do niezwykle udanych, a atmosfera w hali po wygranej Trefla 3:1 z mistrzem Polski, zdobywcą krajowego Pucharu i dwukrotnym zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, była po prostu fenomenalna!

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:23)

MVP: Lukas Kampa

Widzów: 4150

Pomeczowe wypowiedzi „gdańskich lwów”:

Patryk Niemiec: W ten nowy rok wchodzimy dość mocno i mam nadzieję, że to się utrzyma. Wiedzieliśmy, że na ZAKSĘ jest jeden klucz – trzeba ich odrzucić po prostu zagrywką. Marcin Janusz jest świetnym rozgrywającym, więc wiedzieliśmy, że jeśli będziemy grali łatwą zagrywkę, to możemy nie dać rady, także chodziło o ryzykowanie na zagrywce. Dzisiaj się to opłaciło, także mam nadzieję, że zaraz – gramy z nimi w Pucharze Polski – także pociągniemy to dalej. Zachowaliśmy tak samo zimną głowę jak było w Radomiu. Była dość można powiedzieć podobna sytuacja, że losy meczu się na chwilę odwróciły. Myślę, że mamy mega dobrą atmosferę, wspieramy się nawzajem i to daje niesamowite efekty.

Lukas Kampa: To był plan na mecz, że bardzo, bardzo agresywnie zagrywamy. Myślę, że od początku było widoczne, że troszkę mieliśmy problemy z ich blokiem, ale to nie jest niespodzianka, bo ZAKSA jest bardzo dobra w bloku, więc wiedzieliśmy, że musimy zrobić możliwie jak największą presję. Udało się i myślę, że to zasłużona wygrana dla nas. Kibice znowu byli imponujący i jak poczuliśmy w czwartym secie, że możemy ewentualnie skończyć, to ryzykowaliśmy i się udało. Bardzo się też cieszę, że mentalnie byliśmy nastawieni lepiej niż w Radomiu. Miałem wrażenie, że wszyscy znowu są bardzo spięci, bardzo skoncentrowani. I to jest najważniejsze. Igor zawsze mówi, że musimy patrzeć tylko na siebie, co mamy zrobić, i to znowu zrobiliśmy i dlatego wygraliśmy ten mecz.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-Grupa-Azoty-ZAKSA-Kedzierzyn-Kozle-3-1-n174527.html.

Wypowiedzi zawodników do pobrania mp4 – https://we.tl/t-n41vSoNV4Y.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni