Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
29 maj

Bartłomiej Mordyl środkowym Trefla Gdańsk

Po dwóch latach Bartłomiej Mordyl wraca do Trefla Gdańsk. Środkowy do stolicy Pomorza przenosi się z Podkarpacia, gdzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów.

Bartłomiej Mordyl ma 29 lat i mierzy 201 cm. Swoją siatkarską drogę rozpoczął w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym Sokół Gumniska, skąd w 2011 roku trafił do AKS-u Rzeszów oraz Asseco Resovii, której barwy reprezentował w Młodej Lidze. Z grupami młodzieżowymi rzeszowian osiągnął m.in. złoto mistrzostw Polski juniorów oraz srebrny medal w rozgrywkach Młodej Ligi w sezonie 2013/2014. W 2014 roku sięgnął także z reprezentacją Polski po srebrny medal mistrzostw Europy juniorów. Przed sezonem 2014/2015 trafił do AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie zadebiutował w PlusLidze.

Po sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej przeniósł się do pierwszoligowego KS AGH Kraków. W drużynie z Krakowa, w której szybko stał się jednym z podstawowych zawodników, spędził trzy sezony – 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018. W czasie gry w Krakowie reprezentował też barwy narodowe – w 2016 roku znalazł się w kadrze Wojciecha Serafina, walcząc o kwalifikację do mistrzostw świata U-23.

Z krakowskiej drużyny Bartłomiej Mordyl trafił do Trefla Gdańsk, którego barwy reprezentował od sezonu 2018/2019 do 2021/2022. Następnie powrócił do Rzeszowa i przez dwa kolejne lata grał w tamtejszej Asseco Resovii. W rzeszowskiej drużynie wystąpił w 28 ligowych spotkaniach, w których łącznie zdobył 78 punktów, w tym 22 blokiem i 53 atakiem. Mordyl przyczynił się także do sukcesów Resovii, jakimi był brązowy medal Mistrzostw Polski oraz Puchar CEV.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie zagram ponownie w Treflu Gdańsk. Bardzo dobrze wspominam poprzednie lata gry w Gdańsku, dlatego kiedy pojawiła się propozycja gry, nie zastanawiałem się zbyt długo. Jestem pewien, że razem stworzymy drużynę, która w każdym meczu będzie walczyć oraz prezentować najwyższy poziom siatkówki – mówi Bartłomiej Mordyl.

Swojego zadowolenia nie kryje również Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Bartek jest bardzo pracowitym i sumiennym zawodnikiem. Wiele razy pokazywał swoje umiejętności na boisku, a jego spokój i skupienie były kluczowe w najważniejszych momentach meczu – mówi Dariusz Gadomski. – Poprzednio, przez cztery lata gry w naszej drużynie, zrobił bardzo duży postęp. Kolejne dwa lata wyzwań i występów na ligowych i europejskich boiskach z drużyną Asseco Resovii Rzeszów pozwoliły mu jeszcze bardziej rozwinąć się i poszerzyć doświadczenie. Jestem przekonany, że Bartek swoją grą wniesie wiele dobrego – zakończył Dariusz Gadomski.

Bartłomiej Mordyl związał się z klubem rocznym kontraktem.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni