Trefl Gdańsk będzie wspierał promocję Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego (GFSR) wśród gdańszczanek i gdańszczan, by startowali do konkursu grantowego na dofinansowanie społecznych inicjatywy sportowych i rekreacyjnych. Pula to minigranty (do 700 pln) dla grup nieformalnych oraz dotacje (do 7000 pln) dla organizacji pozarządowych. GFRS to najmłodszy z czterech Gdańskich Funduszy dofinansowanych przez Miasto Gdańsk. Operatorem funduszu jest Fundacja RC.
“Bardzo cieszymy się z zaangażowania Gdańskich Lwów w nagłośnienie naszego konkursu. Chcemy dotrzeć do wszystkich fanów sportu i rekreacji, którzy dzięki dofinansowaniu będą mieli możliwość zrealizowania ciekawych i innowacyjnych inicjatyw – od organizacji meczów, turniejów, zawodów, biegów, wycieczek, aż po spacery, gry miejskie czy sesje jogi, sportowe pikniki i spływy kajakowe. Każdy rodzaj sportu jest mile widziany. Na poziomie amatorskim lub zaawansowanym. Mamy także nadzieję, że to pierwszy etap długofalowej współpracy z Treflem Gdańsk” – komentuje Maria Witecka-Wiese, koordynatorka projektu GFSR.
Więcej o GFSR
Gdański Fundusz Sportowo – Rekreacyjny skierowany jest do wszystkich organizacji i grup nieformalnych, które chcą przyczynić się do zwiększenia zaangażowania mieszkańców miasta Gdańska w inicjatywy podejmowane na rzecz szeroko pojętej kultury i aktywności fizycznej.
Wnioski mogą składać:
Grupy nieformalne, czyli zespoły min. 4 mieszkańców i/lub mieszkanek Gdańska, które mają ciekawy pomysł na inicjatywę sportowo-rekreacyjną dla lokalnej społeczności. Spodziewane są różnorodne formy zajęć sportowych i/lub rekreacyjnych, w tym wszelkie formy spędzania czasu wolnego w mieście, szczególnie na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. Grupy nieformalne mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 700 pln, zwany dalej mini grantem. Jedna grupa może złożyć jeden wniosek.
Organizacje pozarządowe, które chcą zrealizować działania sportowo -rekreacyjne dla mieszkańców Gdańska, w kontekście animacji środowiska lokalnego, a nie wzmacniania zadań programowych organizacji sportowych. Organizacje stricte krzewiące kulturę fizyczną mogą zostać grantobiorcami, jeśli w składanych ofertach podejmą szerokie działania skierowane do swoich społeczności, a nie tylko do stałych członków/odbiorców. Działania animacyjne w tym wypadku dotyczyć mogą np. organizacji różnego rodzaju wydarzeń, zawodów sportowych, gier miejskich, gier podwórkowych, maratonów, zawodów lokalnych itp. angażujących lokalną społeczność na obszarze oddziaływania wnioskodawców. Do tej grupy organizacji zaliczamy m.in. Kluby Sportowe działające w formie stowarzyszeń lub fundacji zarejestrowanych w KRS lub w innych rejestrach. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 7000 pln, zwany dalej dużym grantem. Jedna organizacja może złożyć jeden wniosek.
Projekty muszą dotyczyć jednego z poniższych typów:
TYP 1. Inicjatywy sportowe dla różnych grup mieszkańców
TYP 2. Promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska
TYP 3. Realizacja dzielnicowych inicjatyw sportowych dla mieszkańców Gdańska
TYP 4. Promocja i konkretne działania w zakresie zdrowego stylu życia
Wszystkie inicjatywy muszą uwzględniać wykorzystanie istniejących zasobów w społecznościach lokalnych (zaplecze sportowo-rekreacyjne w dzielnicach, tereny zielone, potencjał partnerów lokalnych i zasoby miejskiej infrastruktury społecznej)
Nabór wniosków trwa do 20 kwietnia 2021.
W tym okresie będzie można składać wnioski zarówno na mini granty jak i duże granty. Wzory wniosków wraz z regulaminem i wszystkimi niezbędnymi informacjami znajdują się na stronie: https://fundacjarc.org.pl/gfsr/
Wniosek na mini granty składają grupy nieformalne poprzez wypełnienie formularza i złożenia go w formie elektronicznej (skan podpisanego dokumentu) na adres gfsr@fundacjarc.org.pl
*Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie papierowej bezpośrednio do biura Fundacji RC w godzinach jego urzędowania ( 8:30 – 16:00) w zabytkowym Pałacu Uphagena: Gdańsk-Wrzeszcz Al. Grunwaldzka 5.
Wniosek na duże granty składają organizacje pozarządowe w formie elektronicznej poprzez generator wniosków Witkac:
https://www.witkac.pl/#/contest/view?id=16313
Kontakt:
Maria Witecka–Wiese
Koordynatorka Gdańskiego Funduszu Sportowo – Rekreacyjnego
gfsr@fundacjarc.org.pl
tel. 573 375 657
Operatorami pozostałych Funduszy dofinansowanych przez Miasto Gdańsk są:
1) Gdański Fundusz Młodzieżowy :
Stowarzyszenie MORENA – Gdańsk-Wrzeszcz ul. Jaśkowa Dolina 7, 80-252 Gdańsk, tel. 58 344 41 11
2) Gdański Fundusz Senioralny :
Regionalne Centrum Wolontariatu –ECS, Plac Solidarności 1/3.27, 3.28, 80-863 Gdańsk, tel. 58 772 42 18
3) Gdański Fundusz Sąsiedzki:
Regionalne Centrum Informacji i Wpierania Organizacji Pozarządowych, al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, tel. +48 504 871 495