Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
31 sty

Trefl zwycięża bez straty seta w Olsztynie!

Trefl Gdańsk serię trzech starć wyjazdowych rozpoczął od pewnego zwycięstwa na Warmii i Mazurach. „Gdańskie lwy” od początku spotkania objęły prowadzenie i ani razu nie pozwoliły zdobyć przeciwnikom więcej niż 20 punktów. MVP spotkania wybrany został rozgrywający Marcin Janusz.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 18:25, 20:25)

Indykpol AZS: Andringa 9, Woicki, Mika 10, Poręba 2, Żaliński 15, Mousavi 5, Żurek (libero)

Trefl Gdańsk: Filipiak 13, Janusz 3, Schott 10, Halaba 14, Crer 8, Grzyb 7, Olenderek (libero) oraz Sasak, Janikowski, Majcherski (libero)

MVP: Marcin Janusz

Liczby meczu:

1 – starcie w Olsztynie było pierwszym meczem trenera Castellaniego jako szkoleniowca Indykpolu AZS. Zmiana szkoleniowca, która często pozytywnie wpływa na grę drużyny, nie zmieniła od pierwszej minuty walecznej i dominującej postawy Trefla. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego w pierwszej i drugiej partii zwyciężyli pewnie do 19 i 18, a w połowie trzeciego seta choć gra toczyła się punkt za punkt nie dali się prześcignąć, a ostatecznie w końcówce partii ponownie nie pozwolili przeciwnikom przekroczyć granicy 20 „oczek”.

2 – po niespełna dwóch tygodniach do gry powrócił Paweł Halaba, który zmagał się ostatnio ze stanem zapalnym w kolanie. W Olsztynie pokazał on, że jest już w doskonałej formie. Zdobył najwięcej punktów spośród gdańszczan – 14 – a przy tym osiągnął 59% skuteczności w przyjęciu i 50% w ataku.

20 – dokładnie po dwadzieścia piłek do ataku otrzymała dziś para przyjmujących Ruben Schott – Paweł Halaba. Rozgrywający Marcin Janusz za świetne prowadzenie gry i bardzo przemyślaną dystrybucję po spotkaniu został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania i to w jego ręce powędrowała statuetka MVP.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Indykpol-AZS-Olsztyn-Trefl-Gdansk-0-3-Winiarski-pokonal-Castellaniego-n141897.html.

Teraz przed Treflem jeszcze dwa mecze wyjazdowe – we wtorek o 20:30 zmierzą się w Bełchatowie z PGE Skrą, a w sobotę na południu Polski z Jastrzębskim Węglem. Do ERGO ARENY „gdańskie lwy” powrócą w piątek 14 lutego na „Mecz Kaszubski”, w którym o godz. 17:30 podejmą Cuprum Lubin. Bilety na to spotkanie są dostępne na www.gdanskielwy.pl.