19 mar

Złoty set dla Zenita Kazań

To był niesamowity spektakl. Gdańszczanie zwyciężyli w Kazaniu 3:2 i wyrównali stan rywalizacji meczowej na 1:1 (Zenit w środę w ERGO ARENIE także wygrał po tie-breaku), ale ostatnie słowo w złotym secie rozgrywanym do 15 punktów należało do Rosjan, którzy wygrali do 12. Mimo wszystko gdańszczanie pokazali w Kazaniu się z niesamowitej strony, a wygrany tie-break przez „gdańskie lwy” oznaczał pierwszą przegraną Zenita Kazań w Lidze Mistrzów od… 30 meczów!

Zenit Kazań – Trefl Gdańsk 2:3 (23:25, 23:25, 25:23, 29:27, 15:17)

Złoty set: Zenit Kazań – Trefl Gdańsk 1:0 (15:12)

Liczby meczu:

77 – z taką skutecznością przyjmował dziś Ruben Schott! Niemiec w całym starciu zdobył 18 punktów, atakując z 58-procentową skutecznością. 26 punktów w tym niezwykle emocjonującym starciu zapisał na swoim koncie Maciej Muzaj (atakował 51-krotnie).

30 – do dzisiejszego meczu Zenit Kazań w Lidze Mistrzów miał… serię 30 zwycięstw z rzędu! Rosjanie w ostatnich czterech edycjach tych europejskich zmagań triumfowali w całych rozgrywkach. Na swoim koncie mają także m.in. 10 złotych medali rosyjskiej Superligi.

4 – cztery piłki meczowe mieli gdańszczanie w czwartym secie starcia. Po wspaniałym otwarciu meczu w Kazaniu (wygrane dwa pierwsze sety) gospodarze zwyciężyli w trzeciej partii, a także rozstrzygnęli na swoją korzyść czwartego seta, który kończył się na przewagi, ale gdańszczanie byli o krok od zwycięstwa. Cały mecz był niesamowicie emocjonującym widowiskiem.

Najbliższe domowe starcie gdańszczanie rozegrają w sobotę 23 marca o godz. 17:30. W sopockiej Hali 100-lecia „gdańskie lwy” podejmą MKS Będzin.