29 wrz

Zwycięstwo drugoligowców na inaugurację ligi

Po roku przerwy drugoligowy zespół Trefla wrócił do Lęborka. Klub reprezentują juniorzy z Gdańska, wśród których są wychowankowie lęborskiego SPS-u: Paweł Boniaszczuk, Jakub Klimik i Kosma Kowalski, natomiast w skład sztabu szkoleniowego wchodzą: Ariel Fijoł (I trener, Trefl Gdańsk), Jarosław Pruski (II trener, SPS Lębork), Mariusz Łobacz (II trener, Trefl Gdańsk) oraz Maria Heppner (statystyk).

„Lęborskie lwy” sezon 2020/2021 zainaugurowały w minioną sobotę we własnej hali, goszcząc SMS Police. Od razu rozpoczęły spotkanie z wysokiego „C”, wypracowując zdecydowane prowadzenie 15:3. Biorąc czasy, trener przeciwników próbował wybić gospodarzy z rytmu, jednak na niewiele się to zdało. Żółto-czarni bardzo dobrze grali blokiem i bezlitośnie wykorzystywali kontry. Po pojedynczym bloku Michała Inerowicza na tablicy pojawił się wynik 19:4, a ostateczna przewaga wyniosła 17 oczek.

W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Trefla nie zwolnili tempa. Po punktowej zagrywce Macieja Ptaszyńskiego na 7:1 o czas poprosili policzanie. Przy stanie 11:5 Ariel Fijoł zdecydował się na podwójną zmianę w swojej ekipie – Paweł Boniaszczuk i Janusz Wrycza zastąpili Jakuba Szydlika i Michała Inerowicza. Chwilę później Wrycza popisał się asem (15:7), zmuszając szkoleniowca SMS-u do wzięcia drugiej przerwy na żądanie. Po niej rywalom udało się doprowadzić do stanu 15:10 i z taką różnicą lęborczanie zapisali tę partię na swoim koncie.

Po dwóch pewnie wygranych setach, w których dobrze funkcjonował blok oraz serwis Pomorzan, w trzecim gracze Trefla zaczęli popełniać coraz więcej błędów, pozwalając przeciwnikom wyjść na prowadzenie. Gdy goście odskoczyli na 4:9, trener Fijoł zmienił atakującego, lecz SMS pilnował korzystnego dla siebie wyniku. Rywali udało się dogonić dopiero w ostatniej fazie seta. Skuteczne zagrywki Janusza Wryczy pomogły doprowadzić do remisu po 22, a w emocjonującej końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Lębork, zgarniając komplet punktów.

W drugiej kolejce żółto-czarni zmierzą się na wyjeździe ze STALPRO Błyskawicą Szczecin (3 października, godz. 17.00).

Trefl Lębork – SMS Police 3:0 (25:8, 25:20, 25:23)

Skład żółto-czarnych: Inerowicz, Ptaszyński, Bogucki I., Gregorowicz, Szydlik, Zaleszczyk i Pruszkowski (libero) oraz Wrycza, Boniaszczuk, Ciok, Haldorsen, Bogucki M., Klimik (libero).