23 lut

Zwycięstwo za pełną pulę w Bydgoszczy!

3:1 wygrali gdańszczanie z BKS-em Visłą Bydgoszcz i do Gdańska wracają z trzema punktami. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający Marcin Janusz.

BKS Visła Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 1:3 (25:21, 19:25, 15:25, 15:25)

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka 9, Woch 4, Quiroga 6, Peszko 6, Masny 1, Filip 17, Bonisławski (libero) oraz Gryc, Gil, Urbanowicz 1, Siwczyk, Cieślik

Trefl Gdańsk: Filipiak 18, Janusz 3, Janikowski 3, Halaba 12, Crer 10, Grzyb 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 1

MVP: Marcin Janusz

Liczby meczu:

2 – w drugiej połowie drugiego seta na boisku po stronie gdańszczan pojawił się Ruben Schott. Zmienił on młodego przyjmującego Mateusza Janikowskiego, który niedzielne spotkanie rozpoczął po raz pierwszy w wyjściowej szóstce. Po wejściu Niemca na boisko gdańszczanie zbudowali przewagę punktową, wygrywając drugą partię do 19, choć gospodarze prowadzili już 15:14. Młody przyjmujący powrócił na boisko w czwartym secie i to do niego należała ostatnia, zwycięska piłka.

2 – po raz drugi w tym sezonie PlusLigi najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Marcin Janusz. Rozgrywający świetnie dystrybuował piłkę, a także zanotował trzy asy serwisowe.

4 – tyle punktowych bloków zapisał na swoim koncie środkowy Pablo Crer, który w sumie zdobył 10 punktów. W niedzielnym starciu najwięcej „oczek” po stronie gdańszczan zanotował Bartosz Filipiak. Atakujący był autorem 18 punktów.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Visla-Bydgoszcz-Trefl-Gdansk-1-3-Siatkarze-zwyciesko-rozpoczeli-maraton-n142574.html.

Przed Treflem Gdańsk teraz domowe starcie z MKS-em Będzin.  W środę o godz. 18:30 „gdańskie lwy” podejmą ekipę trenera Bednaruka w ERGO ARENIE, a bilety na to spotkanie są dostępne na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 30 zł. Będzinianie zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli i wygrywając 6 z ostatnich 8 meczów także włączyli się do walki o play-offy.