10 lut

Zwycięstwo w Olsztynie!

Trefl Gdańsk w niedzielny wieczór zwyciężył 3:2 z Indykpolem AZS-em Olszyn, zdobywając ważne dwa punkty! Statuetka MVP, po raz pierwszy w tym sezonie, powędrowała do Piotra Nowakowskiego.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 16:25, 18:25, 25:19, 11:15)

Indykpol AZS: Hadrava 16, Lux 13, Zniszczoł 10, Andringa 10, Pietraszko 7, Woicki, Żurek (libero) oraz Kańczok 2, Gil, Warda 5, Urbanowicz 1

Trefl: Nowakowski 17, Janusz 2, Niemiec 8, Mijailović 4, Muzaj 28, Schott 13, Olenderek (libero) oraz Hebda 8, Jakubiszak, Kozłowski

MVP: Piotr Nowakowski

Liczby meczu:

1 – pierwszą statuetkę MVP w tym sezonie PlusLigi otrzymał Piotr Nowakowski. Środkowy zdobył dziś 17 punktów, notując 75% skuteczności w ataku.

3 – w końcówce pierwszego seta gospodarze zaliczyli dwie trzypunktowe serie – ze stanu 16:16 na 19:16 oraz od 20:17 do 22:17. Tej przewagi olsztynian nie udało się już zniwelować i to do Indykpolu AZS należał pierwszy set niedzielnego spotkania.

4 – od czteropunktowego prowadzenia gdańszczanie rozpoczęli drugiego seta i utrzymywali przewagę przez całą partię. Olsztynianie zbliżali się na trzy oczka, jednak „gdańskie lwy” wykazywały się większą skutecznością i nie dały się ani na chwilę prześcignąć, kończąc ostatecznie drugą partię z dziewięciopunktową przewagą. Podobnie było w trzeciej partii, w której od samego początku prowadzili gdańszczanie i nie dali sobie odebrać prowadzenia.

6 – sześć punktów z rzędu Indykpol AZS zdobył w początkowej fazie czwartej partii – ze stanu 5:9 do 11:9. Złą passę dla gdańszczan przerwał skuteczny atak Piotra Nowakowskiego. Gospodarze utrzymywali jednak następnie prowadzenie i ostatecznie doprowadzili do tie-breaka.

7 – siedem z ostatnich dziesięciu starć gdańszczan z olsztynianami kończyło się po tie-breakach. Ostatnio Indykpol AZS piątego seta z Treflem wygrał w sezonie 2016/2017. Od minionych rozgrywek (zarówno w fazie zasadniczej, jak i play-off) pięć tie-breaków padło łupem „gdańskich lwów”.

Nadchodzący tydzień oznacza wielkie emocje w ERGO ARENIE! W czwartek o godz. 18 Trefl podejmie PGE Skrę Bełchatów w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jeśli gdańszczanie zwyciężą z bełchatowianami, awansują do ćwierćfinału europejskich pucharów! W niedzielę natomiast Trefl podejmie w ramach PlusLigi Jastrzębski Węgiel. Pierwszy gwizdek tego meczu o 14:45. Bilety na obydwa spotkania są dostępne na www.gdanskielwy.pl.